in

Sąsiedzi donieśli o złamaniu limitu osób w Wigilię. Nie do wiary, co policjanci zastali na miejscu

Sąsiedzi postanowili donieść, że w domu obok nich złamano limit osób w Wigilię, jak poinformował lokalny portal gs24.pl. Policja w Szczecinie od razu udała się na miejsce zdarzenia, jednak nie spodziewała się zobaczyć czegoś takiego. To jedyna taka interwencja w tym mieście.

Przypomnijmy, że za złamanie obostrzeń grozi mandat w wysokości 500 złotych, a w drodze decyzji administracyjnej może zmienić się w karę nawet do 30 tysięcy złotych.

Złamanie obostrzeń w Wigilię

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i zmusiła nas do życia według nowych reguł, zapewniających bezpieczeństwo nam i naszym bliskim. Dodatkowe obostrzenia pojawiły się także w przypadku świąt Bożego Narodzenia. Za ich złamanie groziły kary.

Na kolacji wigilijnej mogło być maksymalnie 5 osób, nie wliczając domowników. W przypadku zgłoszenia o łamaniu zasad policjanci mogli pojawić się w domach Polaków.

Lokalny portal gs24.pl przekazał, że w Szczecinie doszło do jednej takiej interwencji, podczas której policja sprawdziła, czy limit osób jest przestrzegany. Sąsiedzi zadzwonili na policję, twierdząc, że w domu obok są łamane obowiązujące zasady. Jak się potem okazało, liczba gości w tym domu była dozwolona.

„Nie wiadomo, czy to żart czy po prostu sąsiedzka złośliwość”– możemy przeczytać na portalu gs24.pl.

Co sprawiło, że sąsiedzi zadzwonili na policję? Tego nie wiadomo. Bardzo możliwe, że był to po prostu żart, ale niestety przyjdzie im za niego słono zapłacić.

„Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny” – czytamy w art. 66 Kodeksu wykroczeń.

Redakcja portalu „Onet” zapytała wojewódzkie komendy policji o to, ile zgłoszeń w sprawie łamania zasad wpłynęło w Wigilię. Dane zostaną podane do wiadomości publicznej już w poniedziałek 28 grudnia.

Źródło: Onet, Pomorska Policja