in

Myślała, że ból brzucha jest spowodowany miesiączką. Dzień później znaleźli ją martwą w łóżku.

Historia zaczyna się w chwili, kiedy Sara narzeka na ból brzucha spowodowany miesiączką. Mimo bólu wiedziała, że weźmie udział we wszystkim, co było zaplanowane w czasie szkolnej wycieczki – podaje Vancouver Sun.

Nie jadła obfitej kolacji. Wieczorem wspólnie ze znajomymi wybrała się na ognisko. Zasnęła przed północą.

Sara poszła spać, ale zrobiła to już po raz ostatni. Nad ranem jej znajomi wybrali się na wspólne śniadanie, a dziewczyna nadal leżała w łóżku. Po powrocie dostrzegli, że Sara nie ruszyła się ani razu, nawet na dźwięk budzika.

Okazało się, że nie żyje. Wielu ludzi próbowało jej jeszcze pomóc, będąc w ogromnym szoku, jednak 16-latki nie udało się odratować.

Według raportów, przyczyną był zespół wstrząsu toksycznego (TSS), podaje Daily Mail.

Niedawno jej starsza siostra, Carli, napisała na Facebooku post zawierający przerażającą informację i ostrzeżenie:

„Minęło 9 miesięcy od śmierci Sary. W końcu potwierdzono, że zmarła ona na zespół wstrząsu toksycznego (TSS). O tej chorobie w sposób szczególny powinny wiedzieć kobiety. Zakładam, że wiele z was o niej nie słyszało. Jest ona chorobą bardzo rzadką. Miałam okazję poznać oprócz mojej siostry jeszcze jedną osobę, która ledwo to przeżyła. A moja siostra umarła. Więc teraz się zastanawiam, czy to rzeczywiście jest takie rzadkie. Sara była piękną i młodą kobietą i odeszła zdecydowanie zbyt wcześnie… Udostępnijcie tę informację, aby ostrzec innych przed natychmiastową reakcją na dziwne bóle brzucha. Dziękuję za to, że jesteście.”

TSS – co się kryje pod tą nazwą?

Oznacza ono zatrucie występujące przez infekcję bakteryjną. Trucizna jest wydzielana przez bakterie i właśnie ona powoduje gwałtowny spadek ciśnienia krwi i to, że tkanki nie mają wystarczającej ilości tlenu. Choroba ta należy do bardzo rzadkich, ale również bardzo poważnych, dlatego nie wolno jej lekceważyć i od razu należy szukać pomocy.

Objawy tej choroby są podobne do objawów grypy: gorączka, ból głowy, wymioty, rozwolnienie, kaszel, zawroty głowy i zimne poty. To bardzo ważne, aby więcej osób wiedziało o TSS.
 
Podziel się ze znajomymi tą informacją, abyśmy mogli uniknąć kolejnej śmierci spowodowanej na pewno po części brakiem wiedzy…