fot. tiktok/brennalina
in

Pamiętaj o dotknięciu szyby w taksówce. Mało kto zna ten cenny trik

Czy wiesz, co zrobić, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas podróży taksówką z aplikacji? Tiktokerka Brienna dzieli się cenną radą, która zyskała ogromną popularność wśród internautów.

Samotna jazda taksówką – cenna rada

Brienna zawsze kiedy podróżuje sama taksówkami, pamięta o pozostawieniu śladów swojego DNA. Polega to na upuszczeniu pojedynczego włosa na siedzenie oraz zostawieniu odcisków palców, dotykając szyby. Ma to pomóc w jej odnalezieniu w przypadku, gdyby kierowca postanowił ją skrzywdzić.

@brennalina Ladies amirite #lovebeingawoman #fyp ♬ these videos are adorable – 🪶starling

Jej poradnik okazał się bardzo popularny i dotarł do wielu osób, co zaowocowało lawiną komentarzy od internautów. Wiele osób podzieliło się także swoimi cennymi radami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas podróży taksówką.

„Wow, nigdy nawet o tym nie myślałam. To cholernie mądre”
„Jakie to smutne, że musimy to zrobić…”
„Nie mogę uwierzyć, ile czasu zajęło mi uświadomienie sobie, co to znaczy. Nie jestem wystarczająco ostrożna”
„Gdy wsiądziesz do auta, zawsze otwórz drzwi drugi raz. Zachowuj się, jakbyś nie zamknęła ich dobrze. W ten sposób upewnisz się, że nie ma włączonej blokady rodzicielskiej!”
„Pamiętaj, że DNA można pobrać tylko z włosów z przyczepionymi cebulkami”
„Nie nakładaj odcisków palców na siebie, kładź je osobno i pobierz trochę oleju z korzeni włosów, to pomoże”

– czytamy w komentarzach.

Jak jeszcze można zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas podróży?

Innym sposobem na zadbanie o bezpieczeństwo podczas podróży taksówką z aplikacji jest udostępnianie lokalizacji bliskim osobom. Warto mieć też przy sobie numer telefonu do firmy obsługującej aplikację oraz numer alarmowy 112. Pamiętaj, aby zawsze być czujnym i reagować, jeśli coś wzbudzi twoje podejrzenia.

Źródło:kobieta.wp.pl