in

Nie, ten samolot się nie rozbił – to jest dom! Jego wnętrze przykuło już uwagę 10 mln internautów.

Głęboko w lasach Portland w stanie Oregon znajduje się duży odrzutowiec uziemiony wśród wysokich drzew. To trochę przerażający widok. Przeznaczeniem samolotów nie jest być na ziemi, więc twój umysł od razu wyobraża sobie, że coś tragicznego sprowadziło ten samolot z nieba.

Ten odrzutowiec jest tak naprawdę czyimś domem.

Bruce Campbell, pochodzący z okolicy, mieszka w tym uziemionym samolocie. Tak, to prawdziwy odrzutowiec. I tak, on naprawdę w nim mieszka. Entuzjasta aeronautyki z Portland mieszka w przekształconym Boeingu 727, który był używany jako samolot greckich linii do połowy lat sześćdziesiątych. Teraz znajduje się w lesie Oregon.

Jak zauważa Bruce, odrzutowiec ma niesamowity kształt; zbudowany jest z czystej stali, dzięki czemu jest niewiarygodnie wytrzymały i odporny na próbę czasu. Zgadzamy się z nim, kiedy mówi, że prawdopodobnie będzie na zawsze … lub przynajmniej przez bardzo długi czas.

Po wejściu do samolotu poprzez chowane schody widzimy salon Bruce’a, z kanapami i blatami pod ścianą. Jest tu też „prymitywny prysznic”, jak również dwie funkcjonujące toalety kompostujące.

Dalej stoi jego łóżko, a także biurko, przy którym Bruce majsterkuje i poprawia techniczne aspekty samolotu.

Bruce prowadzi życie alternatywne w pewnej izolacji od świata.

„Niektórzy ludzie mogą czuć się trochę odizolowani lub po prostu może im się wydawać to dziwnym miejscem do życia” – przyznaje Bruce. „Ale dla mnie to zawsze było po prostu naturalne.”
 
Jednak każdego dnia, gdy około trzy samoloty dziennie przechodzi na emeryturę, by po prostu zostać rozdrobnionymi na metal, Bruce uważa to za najbardziej logiczny sposób stworzenia ekologicznego domu. Musimy się z nim zgodzić.
 

 
Jeśli nadal nie jesteś przekonany, Bruce zachęca wszystkich do zrobienia tego: następnym razem, gdy jesteś w samolocie, zamknij oczy i spróbuj wyobrazić sobie, że wokół ciebie nie ma siedzeń ani innych osób.
 
Kiedy otworzysz oczy, możesz być w stanie sobie wyobrazić, jak niezwykłą przestrzeń życiową może dać Ci ten samolot, gdybyś tylko myślał nieszablonowo. Może nie jest to przeciętny dom na przedmieściach, ale i ten typ życia nie jest dla wszystkich!
 

 
Co sądzisz o tym wyjątkowym domu? Czy rozważyłbyś mieszkać w tym alternatywnym domu w środku lasu? Podziel się swoimi przemyśleniami.