in

Ania samodzielnie wykonała remont kuchni. Wszystko tanim kosztem, a efekt jest piorunujący!

Większość z nas, kiedy słyszy o remoncie, uważa to za coś trudnego, do czego lepiej wziąć specjalistę. Ale nic bardziej mylnego! Przekonuje o tym pewna kobieta, która nie miała męskich rąk do pomocy, a także nie miała zbyt dużo pieniędzy – mimo to zajęła się wszystkim sama. I dziś przekonuje, że nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać.

Anna pewnego razu stwierdziła, że kuchnia jej mamy jest w stanie, który wymaga remontu. Postanowiła, że zajmie się tym sama. Zajęło jej to miesiąc.

60-letnia mama nie mogła wyjść z podziwu.

Koszt wszystkich napraw razem z materiałami wyniósł kobietę trochę ponad 2400 zł. Wszystkie rzeczy zostały kupione na promocjach w Leroy Merlin.

Kuchnia mamy nie była remontowana od 30 lat! Przed córką było naprawdę dużo pracy, ale postanowiła, że zrobi wszystko, aby jej mama była szczęśliwa.

Pierwszym krokiem było wyniesienie starych mebli i usunięcie tapet. Potem należało gipsować ściany. Zajęła się tym od połowy w górę.

Zamiast gipsować całe ściany, kobieta wyłożyła dolne części panelami PCV. Okazało się to niezwykle praktyczne – są łatwe do umycia, kiedy coś się ubrudzi. A w kuchni to przecież bardzo ważne.

Najwyższa pora na wyłożenie płytek!

To było dość ciężkie zadanie, ale dla chcącego nic trudnego.

Teraz pora na składanie szafek kuchennych. Zostały one zrobione z gotowych płyt z Leroy Merlin. Miały różne rozmiary. Kobieta złożyła trzy szafki o szerokości 80 cm i jedną szafkę o szerokości 30 cm.

Po tym, jak ułożyła panele i płytki przyszedł czas na tapetę. Użyła białej tapety zmywalnej z kwiatami. Wśród jej zakupów znalazła się biała bateria, płyta i zlew.

Czas na ułożenie linoleum.

Uznała, że piekarnik jest zbędny, bo mama bardzo rzadko z niego korzystała.
 

 
Kobieta bez niczyjej pomocy zajęła się instalacją wszystkich rur i podłączeniem wody!
 
Stół jest zrobiony z blatu zakupionego na promocji w markecie, który został docięty na wymiar.
 

 
Sama uszyła zasłony z tkaniny zakupionej w Ikei.
 

 
Siedziska stołków idealnie pasują do tapety!
 

 
Spójrzcie tylko na efekt końcowy!
 

 

 

 

 

 
To naprawdę niezwykłe. Ta kobieta udowodniła, że remont nie należy do rzeczy niemożliwych!
 
Podzielcie się tymi inspirującymi zdjęciami ze swoimi bliskimi na Facebooku!
 
ŹRÓDŁO I FOTOGRAFIE: YOUTUBE.COM / ANNA STUDIO