in

Jej życie stało się koszmarem kiedy oblano jej twarz wrzątkiem. Ale gdy teraz patrzy w lustro, nie poznaje dawnej siebie…

Ta piękna kobieta z fotografii poniżej to Samira Omar. Siedemnastolatka, pochodząca z Kanady przeżyła ostatnio prawdziwy koszmar.


Podczas wakacji w Wielkiej Brytanii została brutalnie zaatakowana przez grupkę młodzieży. Sprawcy wylali na jej twarz wrzątek, co skutkowało poważnymi i rozległymi poparzeniami.

Kobieta sama przyznaje, że tuż po wypadku jej skóra zwisała w kilku miejscach, a ból był nie do opisania. Na pozór niewinna wycieczka do innego kraju, skutkowała koszmarem, który trwał przez wiele, długich miesięcy. Sama napaść nie była jednak najgorsza. To po powrocie do Kanady zaczęła się prawdziwa gehenna. Kobieta musiała poddać się licznym zabiegom i rekonstrukcjom, a także bardzo specjalistycznemu leczeniu, które miało na celu uratowanie jak największego obszaru jej skóry. Niestety, mimo profesjonalnego podejścia w wielu miejscach twarzy pojawiły się paskudne blizny i widoczne plamy.

Dziewczyna przez długi czas ukrywała się w domu. Bała się bowiem nie tylko ludzkich spojrzeń, ale także niewybrednych komentarzy, z którymi nie raz wcześniej się spotkała. Nastolatka siedziała więc w domu, bojąc się spojrzeć w lustro. Czas uciekał, a młoda kobieta traciła swoje życie. Do pewnego momentu, kiedy na jej drodze, całkiem przypadkowo stanęła Basma Hameed.

Dlaczego Basma okazała się tak ważna w życiu siedemnastolatki? Połączyło je cierpienie, gdyż nowa znajoma, w wieku dwóch lat została poparzona gorącym olejem. Znała więc doskonale to uczucie, w którym człowiek nie chce spojrzeć w lustro, gdyż zamiast normalnej twarzy widzi przysłowiowego potwora.

Basma miała jednak pewna przewagę, dobrze wiedziała, w jaki sposób powrócić do utraconego życia i na nowo się nim cieszyć. Jak się okazało, Hameed ma swoją własną klinikę, zarówno w Toronto, jak i w Chicago, gdzie pomogła już tysiącom ludzi w podobnej sytuacji. Wykorzystała bowiem swoje doświadczenie i nowoczesne technologie, aby dawać poszkodowanym w przypadkach poparzeń szansę na normalność i zadowolenie z własnego wyglądu.

Sposobem na odzyskanie dobrego samopoczucia jest bowiem specjalna pigmentacja plam, przy pomocy perfekcyjnie dobranych kolorów. Nowoczesny tatuaż, umożliwia zakrycie wszystkich blizn na stałe.

Daje więc możliwość tam, gdzie klasyczna chirurgia plastyczna nie wystarcza. Swoją pracą Basma pozwala wielu ludziom na całym świecie stać się prawdziwie szczęśliwymi.

Poniższe nagranie w angielskiej wersji, dokładnie prezentuje stosowaną metodę oraz specyfikę zabiegów, oferowanych przez Basmę.