in ,

Otworzyła salon piękności dla kobiet plus size… po tym jak zmiażdżyła krzesło fryzjerowi.

31-letnia Jamie Lopez otworzyła Salon Piękności Babydoll Beauty Couture w Las Vegas po swoim upokarzającym doświadczeniu w zwykłym salonie fryzjerskim.

Jamie uwielbia jeść i waży już ponad 200kg. Podczas wizyty u fryzjera, złamała cienkie krzesło w salonie i upadła na ziemię. Jamie zamiast schudnąć, postanowiła otworzyć własny salon kosmetyczny, w którym znajdą się krzesła zaprojektowane na obciążenie do 350 kg.

„Wszystkie oczy były skierowane na mnie. To było naprawdę okropne doświadczenie. Wiem, że nie tylko ja musiałem cierpieć z powodu czegoś takiego, więc zaoszczędziłem wszystkie moje pieniądze. Miałem to marzenie i pomyślałam:„ Zamierzam stworzyć salon przeznaczony dla kobiet o dużych rozmiarach, ponieważ wiem, że nie jestem jedyna, która przechodzi przez takie upokorzenia.”

Meble na specjalne zamówienie mogą wytrzymać od 200 do 350 kg, a biznes idzie tak dobrze, że kobieta rozważa otwarcie drugiego salonu w innym mieście.

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i korzystać z usług kosmetycznych, niezależnie od ilości tłuszczu po bokach.

W Stanach Zjednoczonych ogromna liczba otyłych kobiet nie chodzi do salonów piękności z powodu swojej wagi i związanych z tym problemów. Teraz wiele z nich przybywa do salonu Jamie z daleka i wychodzi, tańcząc i śpiewając ze szczęścia. Większość pracowników salonu jest również otyła, ale jednocześnie są profesjonalistami w swojej dziedzinie, dlatego też nie jest im trudno znaleźć wspólnego języka z klientami.

Czasami Jamie staje w obliczu krytyki, ludzie pytają, czy nie lepiej iść na siłownię i zrzucić z siebie te góry tłuszczu niż dawać fałszywą nadzieję tym kobietom, że stają się piękniejsze? Przeciwstawia się ona nie zewnętrznemu pięknu, ale harmonii z samym sobą. Możesz dyskutować i krytykować wygląd jej klientów, ale jeśli osobiście cieszą się po wizycie w salonie, wszystkie pytania są zbędne.