in

Wbiła łodygę róży w ziemniaka i całość posadziła. Po tygodniu wyrosło z tego coś wyjątkowego

Wręczamy lub otrzymujemy kwiaty przy wszelkiego rodzaju okazjach: Dzień Matki, Dzień Ojca, walentynki, urodziny czy też gdy komuś gratulujemy. Bardzo smutną rzeczą jest to, że te piękne kwiaty szybko więdną i umierają. Ale jest pewna sztuczka, która może pomóc korzeniom róży odrosnąć na nowo, zamiast je wyrzucać – będziesz mógł się nimi cieszyć przez naprawdę długi, długi czas…

Co będzie nam potrzebne?:
– róża
– ziemniaki
– plastikowe butelki
– ziemia
– doniczka

Wybierz różę, którą chcesz posadzić w doniczce. Na początku odetnij wszystkie liście oraz kwiat (należy przeciąć łodygę około 3,5 centymetry pod nim, pod kątem 45 stopni).
sadzenie-roz1x

Teraz nadszedł czas na ziemniaka. Wywierć w nim taki otwór, żeby zmieściła się w nim łodyga. Upewnij się, że jest dosyć ciasny aby wszystko było stabilne.
sadzenie-roz2x

Napełnij swoją doniczkę odrobiną ziemi (mniej więcej 5-7cm) i połóż na niej ziemniaka z łodygą.
sadzenie-roz3x

Teraz wypełnij ziemią całą doniczkę.
sadzenie-roz4x

Już prawie gotowe! Jedyne co nam brakuje, to miniaturowa szklarnia dla naszej róży – a idealnie sprawdzi się tutaj plastikowa butelka, która zapewni róży idealne warunki aby mogła kwitnąć. Odetnij dno butelki, odkręć korek i włóż ją tak, aby łodyga znajdowała się w środku.
sadzenie-roz5x

Gdy będziesz chciał podlać róże, pamiętaj, żeby lać wodę na ziemię dookoła butelek, a nie do nich.
sadzenie-roz6x

Teraz będziesz mieć piękne róże w swoim ogrodzie. To piękne, że mogą odżyć ponownie i kwitnąć w pełnej krasie, a nie być wyrzucane do śmieci. Możesz wypróbować tę sztuczkę na wszystkich rodzajach róż. Nie martw się, jeśli przez długi czas nie będzie żadnych efektów, na to potrzeba trochę czasu.

Źródło Zdjęć Youtube/Fenyutas