in

Wbiła łodygę róży w ziemniaka i całość posadziła. Po tygodniu wyrosło z tego coś wyjątkowego

Wręczamy lub otrzymujemy kwiaty przy wszelkiego rodzaju okazjach: Dzień Matki, Dzień Ojca, walentynki, urodziny czy też gdy komuś gratulujemy. Bardzo smutną rzeczą jest to, że te piękne kwiaty szybko więdną i umierają. Ale jest pewna sztuczka, która może pomóc korzeniom róży odrosnąć na nowo, zamiast je wyrzucać – będziesz mógł się nimi cieszyć przez naprawdę długi, długi czas…

Co będzie nam potrzebne?:
– róża
– ziemniaki
– plastikowe butelki
– ziemia
– doniczka

Wybierz różę, którą chcesz posadzić w doniczce. Na początku odetnij wszystkie liście oraz kwiat (należy przeciąć łodygę około 3,5 centymetry pod nim, pod kątem 45 stopni).
sadzenie-roz1x

Teraz nadszedł czas na ziemniaka. Wywierć w nim taki otwór, żeby zmieściła się w nim łodyga. Upewnij się, że jest dosyć ciasny aby wszystko było stabilne.
sadzenie-roz2x

Napełnij swoją doniczkę odrobiną ziemi (mniej więcej 5-7cm) i połóż na niej ziemniaka z łodygą.
sadzenie-roz3x

Teraz wypełnij ziemią całą doniczkę.
sadzenie-roz4x

Już prawie gotowe! Jedyne co nam brakuje, to miniaturowa szklarnia dla naszej róży – a idealnie sprawdzi się tutaj plastikowa butelka, która zapewni róży idealne warunki aby mogła kwitnąć. Odetnij dno butelki, odkręć korek i włóż ją tak, aby łodyga znajdowała się w środku.
sadzenie-roz5x

Gdy będziesz chciał podlać róże, pamiętaj, żeby lać wodę na ziemię dookoła butelek, a nie do nich.
sadzenie-roz6x

Teraz będziesz mieć piękne róże w swoim ogrodzie. To piękne, że mogą odżyć ponownie i kwitnąć w pełnej krasie, a nie być wyrzucane do śmieci. Możesz wypróbować tę sztuczkę na wszystkich rodzajach róż. Nie martw się, jeśli przez długi czas nie będzie żadnych efektów, na to potrzeba trochę czasu.
sadzenie-roz7x

Źródło Zdjęć:Pinterest,Youtube