in

Tak wygląda teraz rzeczywistość w Rosji. Internauci są w szoku.

Atak Rosji na Ukrainę wstrząsnął już całym światem. Każdego dnia giną niewinni ludzie, walecznie broniąc swojej ojczyzny. Co w tym czasie dzieje się w kraju rządzonym przez Putina?

Na Telegramie pojawiło się zdjęcie kartki z moskiewskiego sklepu, które opublikował portal Nexta. Internauci przecierają oczy zdumienia. Takiego widoku nikt się nie spodziewał.

Rzeczywistość w Rosji

Sankcje gospodarcze sprawiły, że Rosja mocno ucierpiała. W sklepach pojawiają się ograniczenia dostępu do produktów, które dla każdego człowieka są niezbędne do życia. Mowa m.in. o mące, cukrze, soli czy proszku do prania.

Zdjęcie kartki ze sklepu sieci „Lenta” w Moskwie w momencie obiegło sieć. Możemy na nim zobaczyć, że od soboty do odwołania klienci nie mogą kupować wszystkiego bez limitu. Pojawiły się ograniczenia, gdyż „istotne jest, aby towarów nie zabrakło”.

Przedstawiciele sieci ogłosili, że ograniczenia te są tylko w przypadku jednorazowych zakupów czy zamówień online.

„Ten wymuszony środek ma zmniejszyć ryzyko pustych półek w sklepach z powodu tego, że ktoś kupi za dużo, a później będzie odsprzedawał to po zawyżonych cenach” – możemy przeczytać w ogłoszeniu spółki.

To niejedyny taki sklep, który uznał, że pora wprowadzić ograniczenia. Wcześniej podobną decyzję podjęła rosyjska sieć Pyatoroczka.

„Według naszych danych dostawcy mają wystarczające zapasy produktów, ale nie mają czasu na pakowanie i przygotowywanie produktów do dostawy do sieci handlowych” – poinformowała Grupa X5.

Źródło: o2.pl