fot. tiktok/numizmatycznie
in

Takie 5 groszy może być warte nawet 4000 zł. Ważny jest tylko jeden szczegół

Osoba, która znalazła rzadką pięciogroszówkę, mogła cieszyć się z niemałego zarobku. Kanał „Numizmatycznie” poinformował jakiś czas temu w mediach społecznościowych o unikatowej monecie, która została sprzedana za całkiem niezłą sumę – 3 910 zł.

Rzadka pięciogroszówka

Pięciogroszówka wydana w 2007 roku okazała się być wyjątkowa ze względu na niewielki błąd mennicy. Specjaliści z „Numizmatycznie” szczegółowo wyjaśnili, dlaczego moneta ta osiągnęła taką wartość na rynku.

Zamiast odciśniętego symbolu mennicy na rewersie monety, w miejscu tym znajdował się zauważalny szczegół, co uczyniło tę pięciogroszówkę bardzo poszukiwaną przez kolekcjonerów. Zazwyczaj każda moneta opuszczająca mennicę musi mieć odciśnięty jej symbol na rewersie, jednak w tym przypadku mennica popełniła błąd, co uczyniło tę monetę wyjątkową.

Warto więc sprawdzić swoją kolekcję monet, ponieważ być może wśród nich znajduje się podobny rarytas. Niewielki szczegół może sprawić, że taka moneta stanie się ogromną rzadkością i przyniesie właścicielowi niemały zysk.

@numizmatycznie #numizmatyka #zarobek #monety ♬ សំឡេងដើម – VANDA -19000