in

Rząd nagle zmienił decyzję dotyczącą obostrzeń. Niektórzy się mocno zdziwią.

W ostatnim czasie rząd zapowiedział dodatkowe obostrzenia w związku z niepokojącą sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju. Jak mogliśmy się dowiedzieć z RMF FM, teraz wychodzi na to, że część z nich zostanie zniesiona.

Od dnia jutrzejszego nie będą nas obowiązywać zapowiadane limity pasażerów w komunikacji zbiorowej. Co wpłynęło na taką nagłą zmianę decyzji? Jak wynika z informacji podanych przez reportera RMF FM, Mariusza Piekarskiego, chodziło o opór resortu infrastruktury i przewoźników.

Rząd zmienił decyzję

Pandemia koronawirusa daje się we znaki i choć miały pojawić się pewne ograniczenia, jeśli chodzi o limit w komunikacji zbiorowej, wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie.

Według RMF FM, to przewoźnicy kolejowi tłumaczyli resortowi zdrowia, że nie ma szans na to, żeby limit wynosił 75 proc. zajętości. Miała to być jedna z głównych zmian w obostrzeniach.

Przewoźnicy kolejowi podkreślają, że jest to niemożliwe, ponieważ pasażerowie mają już wykupione bilety miesięczne. Poza tym, nie będzie czasu na sprawdzanie certyfikatów covidowych pasażerów.

„W zamian ma być więcej kontroli w pociągach i sprawdzania, czy pasażerowie przestrzegają nakazu noszenia maseczek” – czytamy na rmf24.pl.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: RMF FM