in

Dojdzie do zamknięcia granic? Rząd planuje przywrócenie niektórych obostrzeń.

Pandemia koronawirusa w naszym kraju nie odpuszcza. W ostatnich dniach znów obserwuje się znaczny wzrost zakażeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w najbliższym czasie Polacy mogą mieć do czynienia z nowymi obostrzeniami. Dojdzie do zamknięcia granic? Rząd nie wyklucza takiej opcji.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu ostatniej doby pojawiło się aż 8510 nowych przypadków zakażeń COVID-19. W piątek zmarły 254 osoby. Nie da się nie zauważyć coraz gorszej sytuacji epidemiologicznej. Polacy zastanawiają się, co dalej?

Dojdzie do zamknięcia granic?

„W przyszłym tygodniu zakomunikujemy informację o ewentualnym częściowym zamknięciu granic. Granice będą otwarte dla osób, które będą mogły wykazać się negatywnym wynikiem testu” – tłumaczył Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem ZET.

Na obecny moment każda osoba, która podróżuje transportem publicznym, musi mieć negatywny wynik testu na koronawirusa. Minister zdrowia informuje, że planowane jest także wprowadzenie tej zasady w przypadku transportu prywatnego.

Polska rozważa zamknięcie granic, podczas gdy inne państwa już zdążyły wprowadzić zmiany w tej kwestii. Na Słowacji przywrócono kontrole graniczne, a każdy, kto wjeżdża do kraju, musi poddać się obowiązkowej kwarantannie. Niemcy bezterminowo zamknęli granice z Czechami i Austrią.

Co o tym sądzicie? Granice powinny zostać zamknięte? Dajcie znać w komentarzu!

MINIATURKA: FLICKR/TIJSB (CC BY-SA 2.0)