fot. freepik.com
in

Ryż produkowany w Chinach jest z plastiku – Zobacz jak odróżnić go od prawdziwego ryżu.

Większość z nas dokładnie analizuje produkty, które zamierza skonsumować i jest to jak najbardziej dobry nawyk, ponieważ w dzisiejszych czasach po jedzeniu można się spodziewać dosłownie wszystkiego. A jak dobrze wiemy, to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Uważamy, aby nie spożywać zbyt dużo tłuszczu, cukru czy węglowodanów. Czytamy etykiety produktów i próbujemy dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych. Okazuje się, że teraz będziemy musieli także brać pod uwagę czy nasze jedzenie nie jest czasem wyprodukowane z plastiku!

Niektóre fabryki w Chinach chcąc zarobić tanim kosztem, próbują nas oszukać, produkując sztuczny ryż, który wykonany jest ze zwykłych lub słodkich ziemniaków i żywicy syntetycznej (plastiku).

Mieszanina tych składników tworzy ziarna, które są podobne do ryżu a dzięki sztucznym aromatom, nawet pachną jak naturalny ryż… Jak cudownie, prawda?
Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać czy Twój ryż jest prawdziwy, a poniższe wskazówki Ci w tym pomogą:

1. Zatonie czy będzie się unosić?
Wymieszaj łyżkę ryżu lub dwie w szklance wody i obserwuj czy ryż zatonie? Jeśli tak, jest z nim wszystko w porządku. A jeśli unosi się nad wodą, prawdopodobnie wykonany jest z tworzywa sztucznego.
ryz-z-plastiku1x
2. Grzyby są wśród nas
Ugotuj małą porcję ryżu i umieść ją w pojemniku. Postaw go w dosyć ciepłym miejscu – pleśń powinna się pojawić po paru dniach. Jeśli nie – Twój ryż jest z plastiku!
3. Walka z brudem
Podczas gotowania ryżu, zwróć uwagę, czy na powierzchni wody powstaje gruba warstwa osadu – może to być oznaką do niepokoju.
4. Podpalenie
Spróbuj podpalić kawałek ryżu. Jeśli poczujesz zapach plastiku lub ziemniaków, jest to fałszywy ryż. Najprawdopodobniej będzie się także palił tak jak plastik.
ryz-z-plastiku2x
Nie zapomnij podzielić się tą ważną informacją ze swoimi przyjaciółmi i rodziną – nie dajmy się oszukiwać!

Źródło:heroviral