in

Rysik do tabletu i telefonu. Do przeglądania zdjęć, pisania i rysowania

Rysik to niewielkich rozmiarów, precyzyjne narzędzie, znajdujące szereg zastosowań przy obsłudze tabletu, jak i smartfona. Akcesorium przede wszystkim wykorzystywane jest do poruszania się po aplikacjach i przeglądania internetu. Z powodzeniem, można skorzystać z jego możliwości również podczas innych czynności, między innymi do rysowania, grania czy obróbki zdjęć.

Jednak rysik, rysikowi nie równy, a poszczególne modele różnią się od siebie wykonaniem i przeznaczeniem użytkowania. Jedne sprawdzą się do najbardziej podstawowej obsługi urządzenia, inne pozwolą na precyzyjne wykonanie rysunków. Oto 5 przykładów rysików marki Tech-Protect z różnych półek cenowych i o różnych możliwościach twórczych.

Tech-Protect to marka dobrze znana na polskim rynku, której akcesoria znajdziemy w większości sklepów z akcesoriami GSM, jak i w dużych elektromarketach. Producent znany jest z oferowania dobrej jakości produktów w przystępnej każdemu cenie. Rysiki Tech-Protect zaczynają swój zakres cenowy od kilkudziesięciu złotych, natomiast kończą go na kwocie nieco powyżej stu złotych.

To, na który z modeli się zdecydujemy będzie zależało nie tylko od naszego budżetu, ale również od tego, do czego zamierzamy wykorzystać nasz rysik. Najtańsze z modeli sprawdzą się do podstawowej obsługi tabletu lub do użytkowania przez dzieci. Najdroższe pozwolą na wykonanie zaawansowanych prac artystycznych. Rysiki posiadają różne końcówki, a wybór odpowiedniego z nich pozwoli nam na przyjemną i wygodną pracę z naszym urządzeniem.

Rysik do tabletu i telefonu

Tech-Protect Touch Stylus Pen

Klasyczny rysik do tabletu stworzony z myślą o podstawowej obsłudze tabletu. Gadżet pozwoli na wygodne poruszanie się po aplikacjach oraz umożliwi wykonywanie prostych rysunków. Akcesorium zostało wykonane z lekkiego aluminium oraz dostępne jest w pięciu różnych wersjach kolorystycznych. Rysik został wyposażony w dwie gumowe końcówki, jedną mniejszą i bardziej twardą, drugą większą i bardziej miękką. Z racji na swoją prostą budowę, rysik polecany jest w szczególnie do użytkowania przez dzieci, ale również i dorosłych użytkowników, którzy potrzebują niedrogiego i sprawdzonego produktu, do podstawowych czynności wykonywanych na tablecie.

 • Cena: 19.00 zł
 • Kolory: Rose Gold, Red, Silver, Black, Blue
 • Wykonanie: Aluminium
 • Końcówki: 2 x gumowa końcówka

Tech-Protect Charm Stylus Pen / Tech-Protect Magnet Stylus Pen

O krok dalej, za modelem Touch Stylus Pen stoi rysik Charm Stylus Pen. Akcesorium kosztuje niewiele więcej, a pozwala na wykonywanie bardziej zaawansowanych czynności na tablecie takich jak pisanie. Rysik dostępny jest w dwóch wykończeniach, jednym bardziej eleganckim „Charm” oraz klasycznym w serii „Magnet”. To jednak nadal te same rysiki, do których produkcji wykorzystano lekkie aluminium. To co je różni to wyłącznie dostępność wersji kolorystycznych. Akcesorium zostało wyposażone w dwie końcówki, jedną gumową, a drugą zakończoną dyskiem. Pierwsza z końcówek sprawdzi się do poruszania po aplikacjach, druga do wykonywania napisów i rysowania.

 • Cena: 29.00 zł
 • Kolory: Black/Gold, Champagne/Gold, Silver, Black
 • Wykonanie: Aluminium
 • Końcówki: 1 x gumowa końcówka / 1 x końcówka z dyskiem

Tech-Protect Stylus Pen

Kolejnym niedrogim rysikiem jaki znajdziemy w portfolio marki Tech-Protect jest model Stylus Pen. Akcesorium kosztuje niecałe 30 złotych, a pozwala na wygodną obsługę dużych powierzchni tabletu. Nadal jest to rysik dedykowany do podstawowych czynności, w związku z czym sprawdzi się do obsługi aplikacji, zaznaczania zdań w dokumentach, gier oraz wykonywania prostych rysunków. Gadżet posiada wykonanie z wytrzymałego aluminium oraz dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych. Rysik został wyposażony w dwie końcówki, jedną gumową i drugą z dyskiem. Dodatkowo posiada również skuwkę, która nadaje mu styl charakterystyczny dla długopisu lub pióra.

 • Cena: 29.00 zł
 • Kolory: Silver, Gold, Black
 • Wykonanie: Aluminium
 • Końcówki: 1 x gumowa końcówka / 1 x końcówka z dyskiem

Tech-Protect Active Stylus Pen

Jeśli nie wystarczają nam podstawowe możliwości wcześniej wspomnianych rysików, a poszukujemy zaawansowanego narzędzia, które pozwoli nam na profesjonalne wykonywanie rysunków, warto abyśmy przyjrzeli się bliżej rysikowi Active Stylus Pen. Rysik dedykowany jest przede wszystkim artystom, którzy wymagają precyzji podczas rysowania. Produkt został wykonany z twardego i odpornego tworzywa poliwęglanowego oraz posiada jedną końcówkę również stworzoną z tego samego materiału. Akcesorium uruchamia się za pomocą przycisku, a wbudowana dioda informuje o jego włączeniu lub o niskim stanie baterii. Jedno ładowanie wystarcza na 10 godzin ciągłej pracy.

 • Cena: 99.00 zł
 • Kolory: Pink, White
 • Wykonanie: PC
 • Końcówki: 1 x końcówka PC

Tech-Protect Digital Stylus Pen

Najbardziej zaawansowanym, ale również i najdroższym rysikiem Tech-Protect jest model Digital Stylus Pen. Akcesorium pod względem wyglądu i rozmiaru przypomina rysik Apple Pencil, jednak nadal nie reaguje na siłę nacisku, ponieważ funkcja ta przypisana jest tylko rysikowi Apple Pencil. Rysik Digital Stylus Pen precyzyjnie oddaje ruch wykonywany ręką, pozwalając na tworzenie profesjonalnych rysunków. Pozwala również na dokładne tworzenie notatek, a zatem sprawdzi się w przypadku artystów, a także uczniów, studentów i wszystkich użytkowników, lubiących pisać z poziomu tabletu. To stylowe akcesorium zdolne do precyzyjnej i zaawansowanej pracy na tablecie.

 • Cena: 129.00 zł
 • Kolory: White
 • Wykonanie: PC
 • Końcówki: 1 x końcówka PC