in

Dziewczyna rozplątała dredy, które nosiła od 4 lat. Ta odważna zmiana, zamieniła ją w piękność.

Dredy zdobyły światową popularność dzięki jamajskiemu artyście reggae Bobowi Marleyowi. Po tym ludzie na całym świecie zaczęli nosić splątane włosy.

Dziewczyna o imieniu Bella Coleman ma dredy od trzech i pół roku. W końcu fryzura jej się znudziła, Bella chciała radykalnie zmienić swój wizerunek.

Rozplątywanie dredów

Zgolenie dredów i chodzenie przez kilka miesięcy łyso nie wchodziło w grę. Postanowiła więc je rozplątać. Kupiła kilka szczotek do włosów i odżywkę. Aby usunąć splątane włosy, dziewczyna musiała namoczyć każdy warkocz we wrzącej wodzie i przytrzymać przez dziesięć minut. Następnie wcierała we włosy grubą warstwę odżywki za pomocą pędzla.

Wykonała tę procedurę, zaczynając od korzeni włosów, aż po końce. Kiedy włosy stały się suche, dziewczyna spryskała je specjalnym roztworem. Podczas rozplątywania, wypadło jej kilka włosów, jednak dziewczyna uznała to za całkiem normalne.

Każdy etap fotografowała i publikowała na portalach społecznościowych.
„Nie czułam własnych włosów od wielu lat. Po prostu wspaniale jest je poczuć” – powiedziała Bella, gdy na głowie miała już normalne włosy.

Co więcej zwykłe włosy Coleman są znacznie lepsze. Stała się dużo ładniejsza i bardziej kobieca.