in ,

Na pozór niewielka, różowa przyczepa skradła nasze serca – jej wnętrze zwala z nóg!

Oto prezentacja jednego z tych nowoczesnych domów, które obecnie stają się prawdziwym szałem na świecie.

Rozwiązanie przedstawione poniżej to na pozór niewielka, różowa przyczepa, która wielu osobom wydaje się wręcz śmieszna. Jednak jedno zerknięcie do wewnątrz sprawia, że nie można wyjść z podziwu dla twórców tego wyjątkowego domu na kółkach.

Przyczepa jest nazwana „Little Pink” i została wymyślona przez TinyLiving Inc. Trzeba przyznać, że pięć i pół metra długości oraz blisko czterdzieści dziewięć metrów kwadratowych, nie pozostawia złudzeń.

Pomysł tego rodzaju domu opiera się na przyczepach. Całość jest wykonana z drewna, co zdecydowanie zwiększa komfort codziennego użytkowania i mieszkania.

Podstawową zaletą takich rozwiązań jest fakt, że mogą być transportowane niemalże wszędzie. Choć na zewnątrz wydają się małe, w środku cały projekt umożliwia swobodne mieszkanie na co dzień. To niesamowite, jak wiele osób przekonuje się do takich domów.

Każdy element znajdujący się w ich wnętrzu jest dokładnie przemyślany. Obecność dużej ilości okien oraz luster, optycznie zwiększa powierzchnię, przez co człowiek nie odczuwa, iż tak naprawdę znajduje się w większej przyczepie.

Co ważniejsze, choć domy te mają zwykle dwa, trzy piętra, każdy centymetr powierzchni jest tu doskonale zagospodarowany, przez co nie ma mowy o marnowaniu czegokolwiek.

Warto wiedzieć, że w tym domu nie ma pokoi. Otwarta przestrzeń pozwala na swobodne przemieszczanie się. W takich koncepcjach znajduje się bowiem wszystko, co w tradycyjnym domu – szafki, przedmioty kuchenne, szuflady itp. Jedynym miejscem, które wyróżnia się na tle drewnianej otoczki – jest blat kuchenny, wytrzymały i w pełni spełniający swoje funkcje.

Na górę do sypialni prowadzą drewniane schody. A tam znajduje się niewielkie okienko i sporo miejsca, na nawet największy materac. Można więc śmiało powiedzieć, że w takim miejscu z dobrym materacem, sen przychodzi bardzo szybko.

A co wy sądzicie o takich domkach? Moglibyście w nich żyć na co dzień?

Źródła: tinyhouselistings.com