fot. tiktok/@marcinteodoru
in

Trik na rozbicie skorupki jajka podbija sieć. Już nigdy nie będziesz robić tego inaczej

Na popularnym serwisie TikTok po prostu roi się od sztuczek, które ułatwią nam nasze codzienne życie. Jedna z nich bardzo przykuła naszą uwagę i postanowiliśmy się nią podzielić. Przyda się ona w sposób szczególny z racji tego, że zbliżają się święta wielkanocne.

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie miał problemu z rozbijaniem jajka? Jak się okazuje, można je rozbić w łatwy sposób i do tego… na dwie idealne połówki! Większość internautów nie miała o tym pojęcia. Jeśli jesteś wśród nich, zapoznaj się z tym genialnym sposobem, a już nigdy w życiu nie będziesz rozbijać jajka inaczej!

Jak idealnie rozbić skorupkę jajka?

Na TikToku znajdziemy mnóstwo porad i trików, które fantastycznie sprawdzają się w kuchni. Jeśli do tej pory nie wiecie, jak najlepiej rozbić skorupki jajka i jest to dla was kłopotliwe, z pewnością pokochacie tę metodę.

Z pomocą przychodzi tutaj #eggscrackchallenge.

@marcinteodoru

#stitch with @maddysumnerx #eggs #challenge #cooking #newchallenge #share #fyp

♬ original sound – Marcin Teodoru

Wystarczy, że zrzucimy jajko z wysokości około 10 cm na patelnię – to spowoduje, że pęknie ono na pół, a my będziemy musieli tylko wyłowić pływającą skorupkę.

To wszystko! Prawda, że proste? Nie musimy przy tym brudzić dodatkowych naczyń, rąk czy blatu. Czy sprawdzi się to także w waszym przypadku? Przekonajcie się sami!

Nie zapomnijcie dokładnie umyć jajka przed rozbiciem go!

źródło: wp.pl