fot. YouTube, PKP PLK
in

Rowerzystka nie zatrzymała się przed przejazdem kolejowym. „Kara” była bolesna

Pewna rowerzystka nie zamierzała przestrzegać przepisów i nic nie robiła sobie z sygnałów świadczących o tym, że nie może przejechać na drugą stronę przejazdu kolejowego. Mimo iż światło zmieniło się na czerwone, a szlabany zaczęły opadać, kobieta postanowiła zaryzykować.

Mogło się to skończyć dla niej tragicznie. Nie obyło się jednak bez pewnej „kary”.

Szlaban uderzył ją w głowę

PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały w sieci nagranie, które powinno być przestrogą dla wszystkich. Całe zajście miało miejsce 15 lipca w Dęblinie.

Na wideo możemy zobaczyć, jak dwóch kierowców nie zatrzymuje się na czerwonym świetle przed przejazdem kolejowym. Za nimi jadą dwie rowerzystki. Pierwszej udaje się jeszcze przejechać na drugą stronę, jednak kobieta jadąca za nią nie ma już tyle szczęścia. Na jej głowę spada szlaban.

Na miejsce zdarzenia musiało zostać wezwane pogotowie.

„Konieczna była interwencja pogotowia. Zapis z monitoringu został przekazany służbom w celu ustalenia i ukazania wszystkich, którzy popełnili wykroczenie” – przekazało PKP PLK.

Kolejarze udostępnili nagranie w mediach społecznościowych, aby stało się ono przestrogą. Wciąż mnóstwo osób lekceważy zasady ruchu drogowego, narażając tym samym siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo.

„Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory” – podkreśla PKP PLK.

Pracownicy kolei przypominają, że znak STOP zmusza nas do zatrzymania się przed przejazdem. W chwili, gdy wjeżdżamy na tory, musimy zachować szczególną ostrożność i cały czas upewniać się, że pociąg nie nadjeżdża.