in

Kierowca osobówki nie mógł dogonić roweru. Starszy pan pędził z zawrotną prędkością po Poznaniu

Jakiś czas temu do sieci trafiło szokujące nagranie. Jednemu z poznańskich kierowców udało się zarejestrować kamerą telefonu mężczyznę, który jechał rowerem elektrycznym. W tym wypadku kluczowa była prędkość… aż ciężko uwierzyć, z jaką szybkością poruszał się jednoślad!

Rozpędzony rowerzysta

Nie ma wątpliwości co do tego, że Polacy coraz chętniej wybierają alternatywne sposoby dojazdu w wybrane miejsca. Perspektywa stania w korkach niektórych odstrasza do tego stopnia, że wolą nawet nie wsiadać do samochodu.

W Poznaniu rowerzystów można spotkać niemal wszędzie. Jedną z przyczyn takiego zjawiska jest bez wątpienia to, że w mieście obecnie trwają remonty. Część osób postanowiła przerzucić się chociażby na rower elektryczny, który nie wymaga wysiłku.

Do niebywałego zajścia doszło na ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Jeden z mężczyzn poruszający się rowerem elektrycznym pokazał, że nie ma sobie równych, jeśli chodzi o prędkość. Wszystko nagrał pewien kierowca, który czekał na zielone światło.

„To będzie hit! Nie mogę go dogonić. Odchodzi równo” – pisze autor nagrania.

Kierowcy udało się oszacować prędkość, z jaką poruszał się jednoślad – gdy jechał 77 km/h, rowerzysta nadal był przed nim. Wszystko zatem wskazuje na to, że mowa o ponad 80 km/h. To po prostu niesamowite!

Obejrzyj nagranie poniżej!