in

Ochrona nie zdołała go powstrzymać. Nagranie z udziałem Rosjanina podbija sieć

Atak Rosji na Ukrainę trwa już czterdziesty drugi dzień. Każdego dnia giną niewinni ludzie, którzy nie chcieli wojny. Ukraińscy żołnierze dzielnie walczą w obronie swojej ojczyzny. Co w tym samym czasie dzieje się w Rosji?

W Rosji prezydent jest uznawany za kogoś, kto robi, co do niego należy, jednak nie wszyscy są takiego zdania. Pewien mieszkaniec pokazał, co sądzi o działaniach rosyjskich żołnierzy w Ukrainie. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Nie powstrzymała go nawet ochrona

Nie ma wątpliwości co do tego, że litera „Z” stała się symbolem poparcia dla działań Władimira Putina. Pojawia się ona na czołgach, ubraniach, a także budynkach. W wielu miastach w Rosji można ją znaleźć także na plakatach i murach. Jednak nie wszyscy Rosjanie są z tego zadowoleni.

W ostatnim czasie do sieci trafiło nagranie, które w momencie przykuło uwagę internautów. Zostało ono opublikowane na Twitterze przez NEXTA. Możemy na nim zobaczyć mieszkańca rosyjskiego miasta Kostroma, któremu nie podoba się duża, podświetlona litera „Z”. Chwilę później postanawia zniszczyć symbol.

„Mieszkaniec Kostromy pokazał swój stosunek do rosyjskich najeźdźców” – pisze białoruski bloger.

Mężczyzna przewrócił symbol „Z”, a na miejscu szybko pojawiła się ochrona. Nie udało jej się jednak powstrzymać zbulwersowanego mieszkańca. Ostatecznie został on zatrzymany przez policję. Postawiono mu zarzut „działania z pobudek chuligańskich”.