in

Została nazwana najcięższą kobietą na świecie. Gdy zobaczysz jej metamorfozę, będziesz w szoku!

Mayra Rosales odbyła w swoim życiu niesamowitą podróż. W 2009 roku została nazwana „najcięższą kobietą na świecie” ważącą ponad 450 kilogramów, ale dziś wiedzie zupełnie inne życie i aż ciężko uwierzyć, jak się zmieniła przez ten czas.

Otyłość w dzisiejszych czasach jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego. Dziś połowa dorosłych mężczyzn, ponad 1/3 wszystkich kobiet i co piąte dziecko ma nadwagę lub jest otyłe.

W 2009 roku Mayra Rosales z Teksasu w USA pokonała niezbyt pochlebny rekord – została uznana za najcięższą kobietę świata.

W tamtym czasie ważyła aż 450kg.
Nie była w stanie się poruszać i opuścić łóżka. Lekarze obawiali się, że nie pożyje zbyt długo w takim stanie.

Kobieta postanowiła całkowicie zmienić swoje życie po poważnej tragedii.
Jej bratanek został zamordowany, a ona została oskarżona o morderstwo. Po jakimś czasie okazało się jednak, że matka chłopca popełniła przestępstwo, a Mayra została wtedy uwolniona od zarzutów.

To oskarżenie wpłynęło na jej psychikę i zmusiło ją do całkowitej zmiany swojego życia. Mayra przeszła operację obwodnicy żołądka, aby szybciej schudnąć.

Zaczęła dbać o swoją dietę i ciężko pracować nad swoim ciałem. Jej podróż jest niesamowicie inspirująca!

To może zabrzmieć niewiarygodnie ale przez te kilka lat zrzuciła ponad 350kg! Oczywiście przechodząc w międzyczasie kilka operacji, w tym usunięcie skóry.

Dziś wygląda jak zupełnie inna osoba, która jest zdrowa i ma się dobrze! Całą swoją podróż udokumentowała na Facebooku.

Wszyscy dobrze wiemy, jak trudno jest zrzucić nawet kilka kilogramów, dlatego jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej niezwykłej walki. Jeśli ta historia była dla Ciebie również inspirująca, podziel się nią ze swoimi bliskimi na Facebooku!

Źródło Fotografii: Facebook