in , ,

Lekcje odwołane do końca roku szkolnego? Minister zapowiada nowe rozporządzenie.

Rok szkolny 2019/2020 okazał się być całkowicie inny niż poprzednie. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

W głowach nauczycieli, uczniów i rodziców pojawiają się miliony pytań. W związku z pandemią zostały zawieszone lekcje w szkołach i zajęcia na uczelniach wyższych.

Co z uczniami? Jak zdołają opanować materiał, który był przeznaczony dla nich na ten rok szkolny? Czy będzie on powtarzany? Co z maturami? Pytań nie ma końca. Polski rząd stara się jak najlepiej rozwiązać ten problem.

Minister Edukacji w wywiadzie dla TVP1 stwierdził, że są już pewne plany dotyczące dalszego nauczania. Na kanale Ministerstwa Edukacji Narodowej na Youtube możemy obejrzeć film, na którym Dariusz Piontkowski rozwiewa różne wątpliwości Polaków.

Nikt nie spodziewał się tego, że ten rok szkolny będzie tak wyglądał. Co zrobić w tej sytuacji? Czy pojawi się nauczanie zdalne? Wszystko na to wskazuje.

Minister przekonuje, że niebawem pojawi się nowe rozporządzenie mające regulować zdalną formę nauczania. Pozwoli to na prowadzenie zajęć i ocenianie uczniów bez względu na odległość. Dzięki temu będzie możliwa kontynuacja programu na ten rok szkolny. Nauczyciele są powoli przygotowywani na prowadzenie lekcji zdalnych, które są obowiązkową formą nauczania.
 
Jeśli któryś z uczniów nie ma dostępu do Internetu, szkoła będzie zobowiązana do tego, by dostarczyć materiały pocztą lub kurierem.
 
Konsultacja Dariusza Piontkowskiego z Ministrem Zdrowia zakończyła się wstępnym planem przedłużenia zawieszenia lekcji w polskich szkołach.