in

Mieszkańcy Olsztyna wpadli w panikę. Byli świadkami wstrząsającego widoku, są zdjęcia

W Olsztynie miały miejsce sceny, które na długo pozostaną w pamięci tamtejszych mieszkańców. Wszyscy ci, którzy w miniony czwartek spacerowali tamtejszą starówką, zobaczyli coś, co mogło wywołać ciarki na plecach.

W centrum miasta pojawił się ogromny rój pszczół, tuż przy restauracyjnych ogródkach. Jak to możliwe? Znamy szczegóły.

PSZCZOŁY NA OLSZTYŃSKIEJ STARÓWCE

Tysiące osobników pojawiło się na Starym Mieście, a ich widok zamienił spokojny spacer w stresujące doświadczenie.

Jak wynika z doniesień „Twojego Kuriera Olsztyńskiego”, królowa pszczół pojawiła się pod parasolem przy Starym Ratuszu, a za nią podążało tysiące innych owadów.

Zdjęcia, które pojawiły się w sieci, w momencie przykuły uwagę internautów. Widać na nich, jak pszczoły siadają na doniczkach, parasolach I markizach. Przerażeni spacerowicze uciekali, nie wiedząc, co się dzieje. Wszystko trwało około godziny.

Sytuacja ustabilizowała się w chwili, gdy królowa pszczół razem z innymi owadami utworzyła kłąb pod parasolem przy ratuszu. Turyści musieli zostać ewakuowani z ogródka, a na miejscu pojawili się strażnicy miejscy.

Nad wszystkim zapanował pszczelarz. Złapał on owady do przenośnego ula. Nikt nie został ukąszony. Warto podkreślić, że pszczoły atakują tylko wtedy, gdy czują się zagrożone.

Pszczoły znalazły się w bezpiecznym miejscu. Wszystko stało się… na dzień przed ustanowionym przez ONZ Światowym Dniem Pszczół (20 maja) .

Podziel się tą szokującą historią z innymi!

Źródło: o2pl