in ,

Była pewna, że to tylko szyszka. Ale gdy się pochyliła i dobrze przyjrzała, dostrzegła 8 nóg…

Jeśli należysz do osób, które na sam dźwięk słowa „pająk” mają dreszcze to lepiej nie czytaj dalej.

Na miejscu bohaterki tego wpisu większość z nas wiałaby gdzie pieprz rośnie, ale nie ona. Nie tylko opanowała strach, a jeszcze zrobiła zdjęcia, żeby udokumentować swoje znalezisko.

Erin-Claire Barrow mieszkanka Australii spacerowała po Górze Majura w pobliżu miasta Canberra w Australii. W pewnej chwili zauważyła w trawie coś dziwnego.

Na co dzień Erin jest autorką książek dla dzieci. Pisze i sama ilustruje opowieści o superbohaterach, którzy mają odwagę konfrontować się ze swoimi lękami.

Erin nie mogła okazać się tchórzem.

„Na początku myślałam, że to szyszka, ale gdy podeszłam bliżej, dostrzegłam nogi. To była wielka mama pająk, która niosła na sobie gromadkę dzieci.” – opowiada Erin-Claire Barrow.

Rodzina pająków na spacerze

Erin odważnie podeszła bliżej i zrobiła zdjęcia dziwnej rodzinie, które potem udostępniła w sieci.

„Znajomy, który był ze mną, powiedział, żebym tego nie robiła. Ostrzegał mnie, że ten pająk może skoczyć i mnie zaatakować, ale ja się nie bałam. Przecież to tylko urocza mama, która zabrała swoje dzieci na spacer.” – opowiada.

Później dowiedziała się, że ów pająk należy do rodziny pogońcowatych
 
Pogońcowate obejmują około 2400 gatunków, podzielonych na 120 rodzajów. Występują we wszystkich strefach klimatycznych, a ich cechą szczególną jest wyjątkowa zwinność oraz szybkość. Niestety atakują ofiary dużo większe od nich samych. Najbardziej znanym przedstawicielem jest tarantula. W Polsce mamy około 60 gatunków należących do pogońcowatych.
 
„Ta mama była naprawdę pokaźnych rozmiarów, a do tego opiekowała się ogromną ilością małych pająków. Nigdy nie zapomnę tego widoku.” – mówi Erin.
 

 
Internauci byli zszokowani fotografiami udostępnionymi przez Erin
 
„Większość ludzi uważało, że ta rodzina wcale nie jest tak urocza, jak sądziłam. Przeczytałam wiele strasznych komentarzy obrażających pająki. Niektórzy sugerowali nawet, że powinnam zabić tę mamę. To przykre. Przecież ona nie robi nikomu krzywdy, a jedynie opiekuje się swoim potomstwem. Jest taką samą matką, jak każda inna.” – dodała Erin.
 
A Ty jak zachowałbyś się na miejscu naszej bohaterki?
 
Zbliżyłbyś się podziwiając rodzinkę, czy raczej zmykał gdzie raki zimują? Opowiedz nam o tym koniecznie w komentarzu.