in

Adoptowali 5 dzieci aby telewizja wyremontowała im dom. Gdy marzenie się spełniło, oddali je wszystkie.

Program telewizyjny „Get your dream home” to bardzo atrakcyjny program dla amerykańskich rodzin o niskich dochodach z wieloma dziećmi, które dzięki programowi mają możliwość remontu swoich domów.

Rodzina Friday była uczestnikami programu w 2011 roku, ich rodzina miała siedmioro dzieci, z których pięcioro zostało adoptowanych z domu dziecka. Przybrane dzieci umieszczono w garażu, który został tymczasowo przekształcony w sypialnię z lekkimi przegrodami. Duża rodzina idealnie pasowała do kryteriów uczestnictwa w programie, których głównym zadaniem jest pomoc potrzebującym rodzinom.

W rezultacie rodzina stała się właścicielami dużego domu o powierzchni ponad 360 metrów kwadratowych, w którym znajdowało się 8 sypialni. W budowie domu wzięło udział około 300 wolontariuszy.

Po kilku latach od opublikowania programu, dwoje starszych adoptowanych dzieci postanowiło powiedzieć całą prawdę. Według nich przybrani rodzice potrzebowali ich tylko po to, aby móc wziąć udział w programie i wyremontować dom za darmo. Po zakończeniu remontu Firday’owie porzucili pięciorga swoich adoptowanych dzieci, wymyślając różne przyczyny, umieszczono je w różnych domach dziecka.

„Zawsze kochałem ich jako moich rodziców, i nie tylko ja, wszyscy byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy założyć rodzinę i byliśmy im wdzięczni, dopóki nas nie wykopali” mówi jedno z ich adoptowanych dzieci, Chris przyznaje, „To był taki cios dla każdego z nas, najmłodszy brat miał zaledwie 5 lat. Od samego początku chodziło o pieniądze. Uświadomienie sobie tego było bardzo bolesne. ”

Reakcja internautów była jednoznaczna i surowa. Ludzie byli oszołomieni okrutnymi i zdradzieckimi krokami pary.

Amerykanie mają nadzieję, że zapanuje sprawiedliwość, a małżonkowie Friday będą musieli zwrócić koszty, które zostaną skierowane do tych, którzy naprawdę zasługują na pomoc.

Źródło: dailymail.co.uk