in

Większość rodziców popełnia ten błąd podczas chrztu. „Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej”

Chrzest święty jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego chrześcijanina. To sakrament, który symbolizuje wejście w życie duchowe i przynależność do Kościoła.

Wydawałoby się, że większość z nas posiada wszelkie niezbędne informacje na temat tego sakramentu, jednak nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, większość osób nie ma pojęcia o jednej kwestii, która dotyczy rodziców chrzestnych.

Rodzice chrzestni

Ceremonia chrztu jest jednym z najważniejszych momentów w życiu dziecka oraz jego rodziny. Podczas tej uroczystości, rodzice chrzestni pełnią kluczową rolę, gdyż stają się duchowymi rodzicami dziecka. Czy jednak zawsze muszą to być dwie osoby?

Ksiądz z TikToka, ks. Sebastian Picur, ponownie zwrócił uwagę na braki w wiedzy wśród wierzących, tym razem dotyczące zasad chrztu. Jeden z internautów zapytał:

„Proszę księdza, czy podczas chrztu może być tylko jeden rodzic chrzestny? Prawo kanoniczne mówi, że tak? Proszę o odpowiedź”.

Odpowiedź duchownego może zaskoczyć. Jak się okazuje, jak najbardziej! Ks. Picur stwierdził, że jest to zgodne z Kodeksem Prawa Kanonicznego kan. 873..

Pod nagraniem księdza szybko pojawiły się liczne komentarze.

„Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej” – żaliła się internautka.

„Ja mam tylko matkę chrzestną i nie było problemu, a jestem z 1984 roku, więc jest to możliwe” – czytamy.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @alan00223 #ksiadz #wiara #kościół #sakramenty #chrzest #chrzestni ♬ Angeleyes (Sped Up Version) – user32780792152

A Ty? Wiedziałeś o tym? Podziel się tą ciekawostką z innymi!