fot. Policja.pl
in

76-latek z siostrą wtargnęli na ruchliwą ulicę Piaseczna. Za pośpiech mogli przypłacić życiem

Niewątpliwie zasady bezpieczeństwa na drodze są po to, by nas chronić. Ale czasami, niektórzy wydają się zupełnie je ignorować. Takim właśnie przypadkiem jest historia 76-letniego mężczyzny i jego siostry, która miała miejsce na jednej z najbardziej ruchliwych ulic Piaseczna.

Brak szacunku dla przepisów i bezpieczeństwa

Wszystko wydarzyło się w piątkowe popołudnie na ulicy Puławskiej w Piasecznie, gdzie trzy pasy ruchu zawsze tętnią życiem. Mimo to, pewien 76-latek i jego 64-letnia siostra podjęli ryzykowną decyzję o przejściu niemal pomiędzy samochodami przez ulicę na czerwonym świetle. Policjanci, którzy byli świadkami całego zdarzenia, nagrali je na wideorejestrator. Jakie było wytłumaczenie rodzeństwa? – „Pośpiech w załatwianiu spraw urzędowych”.

„Lepiej stracić chwilę w życiu, niż życie w ciągu chwili”

Zdarzenie to zakończyło się mandatami karnymi na kwotę 200 złotych nałożonymi na rodzeństwo. Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie podkreśla jednak, że mogło skończyć się o wiele gorzej. Mimo wielu tragedii na przejściach dla pieszych, wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Policja przypomina: „Lepiej stracić chwilę w życiu, niż życie w ciągu chwili”. Ten incydent to idealne przypomnienie, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego – dla naszego bezpieczeństwa i dla bezpieczeństwa innych.

Oto nagranie: