in ,

21-latek cudem uniknął śmierci. To zdjęcie mówi samo za siebie, aż włos się jeży na głowie.

Robbie Pattinson jest angielskim bokserem amatorem, który cudem uniknął śmierci. Wdał się w bójkę w pubie. Napastnik wbił mu nóż kuchenny w twarz. Wystarczyłby jeden milimetr, a mężczyzna nie miałby żadnych szans na przeżycie.

Do sieci trafiło przerażające zdjęcie

W kwietniu 2019 roku Robbie zdecydował, że pójdzie do pubu. Jak informuje „The Sun”, mężczyzna nie miał zamiaru się z nikim bić. Chciał się nieco odprężyć ze swoją dziewczyną. Na miejscu został zaatakowany przez mężczyznę, który, jak się później okazało, był pod wpływem narkotyków.

Natręt zaczął atakować boksera, jednak ten bez problemu go zbył. Napastnik poczuł się słabszy fizycznie i nie mógł tego znieść – w ramach zemsty wbił nóż w twarz 21-latka.

Bokser cudem przeżył

Ostrze, które zostało wbite w twarz boksera, mierzyło aż kilkanaście centymetrów. Lekarze wyjaśnili potem, że Robbie uniknął śmierci, ponieważ nóż nie zahaczył o główną tętnicę. Wystarczył zaledwie milimetr, aby doszło do wykrwawienia się.

Mężczyznę wprowadzono w stan śpiączki klinicznej. Przebudził się po dwóch dniach. Po kolejnych trzech dniach bokser postanowił wrócić do ćwiczeń na siłowni w Wigton. Chciał wszystkim udowodnić, że mimo wszystko nie zrezygnuje ze sportu.

„Chciałem tylko poinformować wszystkich, że nie mogę się doczekać powrotu do walki. Zdecydowałem, że to mnie nie powstrzyma, a moim marzeniem jest zostać profesjonalistą. Jeśli uda mi się odzyskać siły do walki, muszę uwierzyć, że mogę osiągnąć wszystko” – mówi bokser, jak cytuje „Mirror”.

Kim był napastnik?

Napastnikiem okazał się 39-letni Scott Topping. Jak przekazuje „Mirror”, mężczyznę skazano na dożywotnie więzienie za próbę zabójstwa. Sędzia zaznaczył, że oskarżony należy do bardzo niebezpiecznych ludzi.

Scott wypytywał później, czy 21-latek przeżył jego atak. Uważa on, że dla młodego boksera lepiej, gdyby jednak się wykrwawił.

„Czy on umarł? Mam nadzieję, że umarł, ponieważ jeśli nie… miał pecha” – stwierdza Scott Topping w rozmowie z „Mirror”.

Robbie Pattinson ma się całkiem dobrze i nie zamierza się poddawać. Od czasu do czasu dokuczają mu zawroty i bóle głowy, a także nie ma czucia po lewej stronie ust, ale prawie wrócił do pełnej sprawności.

Po 9 miesiącach od ataku 21-latek zaczął przygotowania do bardzo trudnej walki z Patrickiem Brownem z Sale o regionalny pas w kategorii lekkociężkiej.

źródło: o2.pl, mirror.co.uk / Miniaturka: (South West News Service)