in

8-latek został przywiązany do drzewa i podpalony. Po 17 latach jego ostatnie słowa wymierzyły sprawiedliwość

28 czerwca 1998 roku, Robbie Middleton świętował swoje ósme urodziny. Późnym popołudniem przeszedł przez las za swoim domem, aby spotkać się z przyjacielem, u którego miał nocować. Ale wkrótce potem został zaatakowany przez potwora.

Młody agresor przywiązał Robbiego do drzewa, polał benzyną i podpalił. Ale dzięki świadectwu Robbiego na łożu śmierci, chłopiec z Teksasu mógł w końcu uzyskać sprawiedliwość po 17 latach. Sprawca otrzymał najwyższy dopuszczalny wyrok – a rodzina Robbiego otrzymała najwyższe odszkodowanie, jakie kiedykolwiek zostało wydane w Stanach Zjednoczonych.

Tragiczna historia Robbiego wydarzyła się w stanie Teksas. Robbie był grzecznym i mądrym chłopcem, a w dniu swoich ósmych urodzin spotkał potwora, który całkowicie zniszczył go i jego rodzinę. 13-letni Don Collins porwał Robbiego, przywiązał do drzewa i polał benzyną, zanim go podpalił. Robbie był w drodze do domu przyjaciela i wtedy właśnie natknął się na Dona. Robbie trafił do szpitala z poparzeniami trzeciego stopnia, które objęły 99% procent jego ciała – nikt nie spodziewał się, że przeżyje. Pomimo płomieni, które pożerały jego ciało, chłopczyk próbował jakoś dojść do domu, ostatecznie upadł na ulicy, gdzie został dostrzeżony. Jego przerażona mama znalazła go blisko śmierci, z ciężkimi pęcherzami pokrywającymi całe jego ciało i skórą zwisającą z kostek.

Personel szpitala wyjaśnił rodzinie Middleton, że Robbie nie przeżyje. Przeszedł ponad 150 operacji i spędził większość dni w ośrodku rehabilitacyjnym po oparzeniach. Chociaż został poważnie zraniony i oszpecony, Robbie szybko stał się znany ze swojego optymizmu.
„Przeszłość to przeszłość” – powiedział. „Musisz odpuścić.”

Otrzymał diagnozę raka, która według lekarzy była bezpośrednio związana z jego licznymi oparzeniami. W wieku 20 lat oparzenia trzeciego stopnia Robbiego wywołały śmiertelnego raka skóry. Sądy amerykańskie orzekły, że jego śmierć była morderstwem. Don Collins był podejrzany o zbrodnię, ale został zwolniony z powodu braku dowodów – jedynym świadkiem był ośmioletni chłopiec. Ale na łożu śmierci, adwokat rodziny Middleton złożył nowe zeznanie od Robbiego. Chłopak potwierdził, że Don popełnił straszliwą zbrodnię, słowami: „Don to zrobił”.

Robbie dopiero na łożu śmierci przyznał się, co tak naprawdę się stało.
W filmie sąd usłyszał, jak Robbie potwierdził, co się stało. Tuż przed śmiercią Robbie Middleton powiedział śledczym:
„Don złapał mnie za ramię i polał mnie benzyną. Potem już niczego nie pamiętam.”

Prawnik zarejestrował swoje zeznania, a w lutym 2015 r. Sąd w Galveston skazał 29-letniego sprawcę. Ponieważ w chwili popełnienia przestępstwa miał zaledwie 13 lat, otrzymał najcięższy wyrok, jaki mogło w takiej sytuacji nałożyć państwo – 40 lat za kratami.

Prawnik poinformował podczas oskarżenia, że powodem zbrodni był fakt, że Don molestował seksualnie Robbiego na dwa tygodnie przed atakiem. W filmie Robbie powiedział prawnikowi, że Don zrobił to, aby go uciszyć. Według Robbiego, zaledwie kilka dni przed podpaleniem, Collins zgwałcił go w tym samym lesie. Jury obejrzało film, w którym Robbie wyznał wszystko ze szpitalnego łóżka, 17 dni przed śmiercią. Pojawił się też kolejny dorosły mężczyzna i zeznał, że Don również wykorzystał go, gdy był mały.

Ponadto rodzina Robbiego otrzymała najwyższe odszkodowanie jakie kiedykolwiek zostało przyznane w USA: 150 miliardów dolarów. Ale wszystkie pieniądze świata nie spowodują powrotu Robbiego do jego rodziny. W mieście Galveston Robbie Middleton Day, co roku 28 czerwca odbywają się urodziny Robbiego, aby uczcić jego pamięć. Historia Robbiego przez wiele lat dotykała wielu ludzi na całym świecie, a jego rodzina wielokrotnie dzieliła się jego doświadczeniami z mediami.

Nigdy nie zapomnimy o Robbiem, żył tak długo, nie mówiąc o tym, co się naprawdę stało. Mimo swojego cierpienia znalazł czas i energię, aby zebrać pieniądze dla innych ofiar oparzeń. Był prawdziwym bohaterem i będzie nam go brakowało. To jest straszne. Nigdy nie wahaj się powiedzieć komuś, że coś jest nie tak, przyjacielowi, nauczycielowi, mamie, tacie, komukolwiek.
Spoczywaj w pokoju, Robbie (6/28 1990 – 4/29 2011). ❤️