in

Będą nowe obostrzenia. Minister zdrowia zdradził, kiedy można się ich spodziewać.

Szef resortu przekazał informacje, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Jak się okazuje, w regionach, w których najmniej osób się zaszczepiło, będą wprowadzone obostrzenia. Podano także limit zakażeń koronawirusem, który będzie decydował o wprowadzeniu restrykcji.

„W pierwszej kolejności obostrzeniami będą objęte tereny o najniższym poziomie wyszczepienia. […] do poziomu poniżej 1000 zakażeń na dobę nie będziemy wprowadzali obostrzeń”– przekazał Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że 80% dotychczasowych zakażeń to zakażenia wariantem Delta. Wariant Alfa wynosi 10%.

„Z wielką uwagą przyglądamy się wskaźnikowi reprodukcji wirusa, czyli tzw. wskaźnikowi R, który pokazuje, ile osób jest zakażanych przez osobę chorą. W tej chwili dla naszego kraju ten wskaźnik wynosi już ponad jeden. Na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o wartość wskaźnika R, plasuje się woj. podkarpackie – 1,36, na drugim – woj. warmińsko-mazurskie – 1,31, a następnie woj. małopolskie, woj. śląskie i woj. opolskie” – informuje wiceminister Waldemar Kraska.

Adam Niedzielski przekazał kluczowe statystyki – możemy zauważyć dynamikę wzrostową powyżej 20%. Polityk podkreśla, że póki co nie możemy liczyć na to, że dojdzie do tendencji spadkowej. Najbliższe tygodnie będą związane ze zwiększaniem się liczby zakażonych koronawirusem.

Adam Niedzielski nie jest pewien, jak wariant Delta wpłynie na liczbę hospitalizowanych osób. Można się jednak spodziewać, że nie będzie to łatwy czas. Polityk zauważył, że w innych krajach mniej pacjentów przebywa w szpitalach dzięki działaniu szczepionki. Zaapelował przy tym, aby zadbać o swoje zdrowie i przyjąć preparat.

Najniższy poziom zaszczepienia obserwuje się w województwach podkarpackim i małopolskim. Wygląda na to, że to właśnie tam na obecny moment zostałyby wprowadzone restrykcje.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: Interia, Polsat News