in

Restrykcje na luty 2022. Pojawiło się nowe rozporządzenie Rady Ministrów.

Z jakimi obostrzeniami będziemy mieć do czynienia lada moment? Nowe rozporządzenie Rady Ministrów pojawiło się w Dzienniku Ustaw. Wielu Polaków nie będzie wcale zdziwionych. O czym należy wiedzieć? Wszystko zacznie obowiązywać już od lutego 2022 roku.

Restrykcje na luty

Jak wynika z zapisu w Dzienniku Ustaw, dotychczasowe obostrzenia, które początkowo miały obowiązywać do 31 stycznia 2022 r. zostają przedłużone.

„W projekcie przewiduje się przedłużenie do dnia 28 lutego 2022 r. obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów, co uzasadnione jest aktualną sytuacją epidemiczną” – informuje Rządowe Centrum Legislacji (RCL).

Poniżej przedstawiamy listę przedłużonych obostrzeń covidowych:

– Zamknięcie klubów nocnych i dyskotek.
– Niższe limity osób w restauracjach, kinach, teatrach, obiektach sportowych, obiektach sakralnych i sklepach.
– Obowiązkowy test na COVID-19 przed przylotem do Polski (nie wcześniej niż 24h przez przekroczeniem granicy) dla osób spoza strefy Schengen. Szczepienie nie zwalnia z obowiązku wykonania testu.
– Obowiązkowe wykonanie testu przez tych, którzy mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. Szczepienie nie zwalnia z obowiązku wykonania testu.
– Nauka zdalna dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół średnich (od 27 stycznia).

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 33 tys. 480 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 33 osoby. W szpitalach jest obecnie 15 tys. 447 pacjentów.

Liczba zakażeń mocno niepokoi. Pojawienie się nowego podwariantu, który jest o wiele bardziej zaraźliwy, to kolejny powód do zmartwień.

„Nowy podwariant Omikrona określony symbolem BA.2 wydaje się mieć znacznie wyższą zdolność rozprzestrzeniania się niż dominujący obecnie BA.1. Teraz wiemy, że BA.2 ma zwiększone tempo wzrostu, co można zaobserwować we wszystkich regionach Anglii” – przekazała dr Susan Hopkings, główna doradczyni medyczna UKHSA.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródła: www.rynekzdrowia.pl, wiadomosci.radiozet.pl