in

Polak uderzony przez brytyjskiego policjanta. Wstrząsające nagranie trafiło do sieci.

Do mediów w ostatnim czasie trafiło wstrząsające nagranie. Możemy na nim zobaczyć, jak właściciel restauracji zostaje zatrzymany przez policjanta. Funkcjonariusz uderza Polaka w twarz po tym, gdy dowiaduje się, że otworzył on lokal pomimo obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.
Całe zajście miało miejsce w Manchesterze w Wielkiej Brytanii.

Użytkownik Sebastian Ross opublikował na YouTube nagranie, które w momencie wywołało prawdziwą burzę. Właściciel restauracji został uderzony przez policjanta w twarz za to, że złamał obowiązujące zasady. Został on zatrzymany. Szczegóły przekazał portal o2.pl.

Lokal „Kate & Luc Cafe Restaurant”, którego właścicielem jest Polak, został odwiedzony przez policję. Na początku lutego otrzymał on grzywnę za niestosowanie się do obostrzeń wynoszącą tysiąc funtów. To jednak nie powstrzymało go od tego, by dalej prowadzić swoją działalność i zapraszać klientów.

Policja wtargnęła do lokalu i pobiła Polaka. Sebastian Ross, autor nagrania, postanowił nagłośnić zaistniałą sytuację.

„Jak widzieliście w poprzednich postach, pojechaliśmy do Manchester, dowiedziałem się dzisiaj rano – wstałem z łóżka, spojrzałem na internet – kafejka otwarta w Manchester. Zebrałem kilku znajomych, wziąłem dwójkę dzieci, pojechaliśmy do Manchesteru. Po godzinie dotarliśmy. Wchodzimy do knajpki, a tam super atmosfera” – powiedział Ross, jak cytuje o2.pl.

Szokująca interwencja policji

Zanim do lokalu wkroczyła policja, w restauracji było mnóstwo klientów. Nikt nie zwracał uwagi na policjantów.

„Ludzie dawali napiwki. Godzinkę tam posiedzieliśmy. Dużo dzieci było, rodzin z dziećmi. Siedliśmy przy stole. Nie minęła godzina, weszło dwóch policjantów. Podeszli do baru, kazali przerwać wszystkie czynności, ludziom się wynosić. Ludzie wyśmiali ich” – relacjonuje Ross.

Jak donoszą media, restaurator wyprosił policję z knajpy słowami: „wynocha z mojego lokalu”. Policjanci musieli użyć siły. Niedługo po całym zajściu pojawiło się oświadczenie:

„Greater Manchester Police jest świadoma krążącego w sieci wideo z udziałem mężczyzny, który wydaje się być uderzony przez policjanta. Do zdarzenia doszło w czasie, gdy 38-letni mężczyzna był aresztowany pod zarzutem napaści na pracownika pogotowia ratunkowego i stawiania oporu przy aresztowaniu” – brzmi treść oświadczenia policji cytowana przez „o2.pl”.

„Policja zareagowała na doniesienia o nieprzestrzeganiu obostrzeń COVID-19 przez kawiarnię na Burnage Lane w Manchesterze. Funkcjonariusze przybyli na miejsce i zgodnie z procedurą podjęli próbę nawiązania kontaktu z osobami i rozproszenia uczestników. W wyniku tego doszło do napaści na funkcjonariusza” – dodano.

Poniżej można obejrzeć nagranie:

Źródło: o2.pl