in

Dziś trzeci dzień z rzędu pada rekord zakażeń w Polsce. Tracimy kontrolę nad pandemią?

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o dzisiejszym bilansie nowych zakażeń. Sytuacja jest naprawdę zła. W Polsce po raz kolejny padł rekord przypadków w ciągu jednej doby.

Znów rekord zakażeń

Na Twitterze ministerstwa możemy znaleźć kolejny raport w sprawie nowych zakażeń COVID-19 w Polsce. To już trzeci dzień z rzędu, kiedy pada rekord. W dniu dzisiejszym potwierdzono 658 przypadków.

“Mamy 658 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (214), małopolskiego (157), mazowieckiego (60), łódzkiego (42), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (26), lubelskiego (18), pomorskiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), dolnośląskiego (15), zachodniopomorskiego (15), kujawsko-pomorskiego (11), lubuskiego (9), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7) i podlaskiego (4)” – czytamy.

Z komunikatu dowiadujemy się, że jest 5 ofiar. Do tej pory potwierdzono 46 346 przypadki zakażeń COVID-19 i zmarło już 1 721 osób.

Pandemia wymknęła się spod kontroli?

We wtorek i w środę mogliśmy dowiedzieć się o ponad 500 przypadków zakażeń. Pierwszy rekord padł w czwartek – wtedy było już 615 przypadków, w kolejnym dniu 657, a dziś o jeden przypadek więcej.

Niestety, Polacy mogą podejrzewać, że sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli. Codziennie dostajemy informacje o nowych zakażeniach i póki co nie ma nadziei na to, że będzie lepiej.

Przypominamy, że wczoraj odbyło się zebranie sztabu kryzysowego, a poza tym Mateusz Morawiecki zaapelował do obywateli.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!