in

Ułóż tak rękę, przytrzymaj i obserwuj zmiany – Szybko dostrzeżesz same korzyści!

Na ogół na swoje dłonie patrzymy przez pryzmat tego, do czego mogą nam posłużyć, podnieć, pochwycić, przytrzymać itd, ale mało kto wie jak ważnym narządem są dla naszego samopoczucia.

Refleksoterapia od dawna zna punkty na palcach, które mają magiczna wręcz moc wpływania na ciało i umysł. Przeczytaj o nich więcej i dowiedz się jak sobie pomóc.

1. Kciuk

Jeśli doskwierają Ci niepokój i bóle głowy musisz wiedzieć, że punkty na kciuku mają na nie wpływ. Wystarczy, że uciśniesz palec przez około 5 minut, a ból i niepokój znikną.

2. Palec wskazujący

Ten palec odpowiada za bóle mięśni, uczucia rozczarowania, strachu i zakłopotania. Jak wykazano w badaniach na Uniwersytecie w Minnesocie, pacjenci z bólem pleców i mięśni odczuwają zdecydowaną ulgę w bólu już po jednym cyklu refleksoterapii. Ściskaj ten palec przez 5 minut, aby sobie pomóc.

3. Środkowy palec

Ściskanie środkowego palca pomoże na irytację, złość i zmęczenie. Badania wykazały, że ucisk zmniejsza ciśnienie krwi i uspokaja.

4. Palec serdeczny

Negatywne emocje i smutek znikną, jeśli będziesz ściskać ten palec przez 5 minut. W tym przypadku ważny jest także spokojny oddech i zamknięcie oczu.

5. Mały palec

Mały palec pomoże w poprawie samooceny, obniży poziom stresu, zmniejszy niepewność i podenerwowanie. Jeśli nie wierzysz w siebie, powinieneś masować ten palec przez 5 minut. Spróbuj jednocześnie skierować myśli na coś przyjemnego i pozytywnego.

6. Masaż dłoni

Badania wykazały, że regularne masowanie dłoni zapobiega nudnościom, niweluje stres, biegunkę i zaparcia. Palce jednej ręki wciskaj w dłoń drugiej ręki. Masuj okrężnymi ruchami zagłębienie dłoni.

7. Dwie dłonie

Nacisk obu dłoni na siebie poprawia krążenie, pomaga się skoncentrować i uporządkować chaotyczne myśli.

8. Surya Mudra

I na koniec jedna z pozycji układania dłoni, szczególnie pomocna na trawienie i przemianę materii. Technika ta podnosi temperaturę ciała i poprawia przemianę materii.