in

Zwiń ręcznik i wsuń go pod plecy. Nie uwierzysz, co po 5 minutach stanie się z Twoim ciałem!

Jednym z nowoczesnych sposobów na płaski brzuch i proste plecy jest metoda Fukutsuji.

Jeden z japońskich lekarzy, Toshiki Fukutsuji zauważył pewną prawidłowość, która z pewnością zaskoczy niejednego człowieka. Mężczyzna stwierdził, iż zarówno u osób otyłych, jak i tych z siedzącym trybem pracy, czy tez kobiet w ciąży następuje stopniowe przemieszczenie miednicy, a w raz z nią wszystkich narządów wewnętrznych, co skutecznie zaburza ich właściwe funkcjonowanie. Wówczas to kręgosłup staje się krzywy na odcinku lędźwiowym, co prowadzi do przewlekłych bóli.

Lekarz, o którym mowa w bardzo szybkim czasie opracował prostą a zarazem skuteczną metodę, dzięki której można nie tylko zachować swój płaski brzuch, ale również wyprostować kręgosłup, a co się z tym wiąże, pozbyć się dolegliwości bólowych. Ćwiczenie powielana trzy razy w tygodniu, przez zaledwie pięć minut przynosi zaskakująco dobre rezultaty, widoczne gołym okiem (zmniejszenie obwodu talii nawet o 3 cm).

Jak właściwie je wykonywać?
Zawiń mocno ręcznik, a następnie przewiąż go np. sznurkiem, aby całość się nie rozplatała.

Połóż się na twardej podłodze, a następnie włóż zrolowany ręcznik pod plecy – sugeruj się wysokością pępka.

Pamiętaj, aby utrzymywać nogi na szerokość ramion, a stopy miej skierowane do wnętrza. Z kolei ręce ułóż nad głową, dłońmi do podłogi.

Właściwa pozycja jest kluczowa do skuteczności prezentowanego ćwiczenia.

Ważne, aby po upływie pięciu minut spokojnie wyjąć ręcznik spod pleców, ale nie podnosić się od razu. Należy bowiem poleżeć jeszcze kilka minut na podłodze, a następnie obracając się na bok, powoli z niej wstać.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tej metodzie zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu, na którym mężczyzna szczegółowo tłumaczy i pokazuje jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie.