in , ,

Bezdomny wygrzebywał używane maski ze śmieci. To, co zrobił z nimi później, jest przerażające

Ten film został nakręcony w uzbeckim mieście Gulistan przez kierowcę jadącego wzdłuż drogi.

Uwagę kierowcy przyciągnął mężczyzna, który grzebał w śmieciach i wybierał stamtąd używane maski jednorazowe.

Ten film szybko stał się popularny w Internecie i przeraził każdego. Ludzie byli wstrząśnięci, że podczas pandemii koronawirusa ktoś może dopuścić się tak okrutnych czynów. Mężczyzna ponownie sprzedawał używane maski.

Zapewne nie on jeden na świecie wpadł na taki pomysł, dlatego zaraz po tym wideo pojawił się apel, w którym ludzie zostali poproszeni o pocięcie zużytych masek przed wyrzuceniem ich do kosza.
„Prosimy wszystkich, aby po użyciu maski jednorazowego użytku, przed wyrzuceniem jej do śmieci, pamiętać o zniszczeniu maski – Najlepiej ją pociąć. Są ludzie, którzy zbierają i sprzedają używane maski. Bądź czujny!” – napisali dziennikarze „Wild Asia”.

Po jakimś czasie okazało się, że akurat ten „biznesmen” z nagrania jest osobą niezdrową psychicznie. I według lokalnych władz, nie robi nic nielegalnego z maskami, które znalazł – podobno oddaje je na makulaturę. Władze poinformowały, że odwiedziły tego człowieka i przeprowadzili z nim rozmowę. Obiecał już nie zbierać masek z kosza, ale czy spełni swoją obietnicę?

W serwisie reddit również pojawiły się ostrzeżenia i zdjęcia, na których widać jak ludzie poddają recyklingowi zużyte maski.

Be careful!!! Someone recycled disposable masks. Please destroy the masks before throw away them. from r/HongKong

Źródło: reddit, ilovehobby.club