in

Lew spał na betonie przez całe swoje życie. Obserwuj jego reakcję, gdy po raz pierwszy widzi trawę.

W październiku 2015 r. uratowano pięć lwów z zamkniętego zoo w Rumunii. Urodziły się one we Włoszech w 2003 roku, ale zostały przewiezione stamtąd w jednym celu – aby zapewnić rozrywkę dla odwiedzających zoo.

Jednak duże koty miały szansę zasmakować wolności, dzięki organizacji Four Paws International, która pomaga zwierzętom w potrzebie. „Zoo zostało zamknięte, a pięć lwów nie miało gdzie się udać.” – powiedziała Iona Dugler, dyrektor w Four Paws. Na szczęście organizacja usłyszała o sytuacji i uwolniła zwierzęta z małych, ciasnych klatek, które były ich domem zdecydowanie zbyt długo.

Lata spędzone w takich warunkach, doprowadziły zwierzaki do fatalnego stanu, ale weterynarz się nie poddał i nie pozwolił aby je uśpiono. Four Paws przewiozło lwy do swojego nowego domu w rezerwacie wielkich kotów Lionsrock w Republice Południowej Afryki, gdzie teraz mają tysiące hektarów wysokiej trawy. Lwy dołączyły do 80 innych dużych kotów, które zostały uratowane ze strasznych warunków. Oprócz tego, że lwy posiadają teraz tak wielką przestrzeń, mają także regularne kontrole lekarskie i pożywienie, które powinno zapewnić im długie oraz zdrowe życie.
 
Poniższy film przedstawia całą pracę organizacji a także reakcję lwów na trawę pod łapami, zapach świeżego afrykańskiego powietrza i gorące słońce Południowej Afryki!