in

Bezskutecznie reanimowano niemowlę. Ratownik postanowił je ochrzcić i wtedy stało się coś niemożliwego!

Cudowna historia przychodzi do nas z Paragwaju, w mieście Ciudad del Este ratownicy ze straży pożarnej dostali wezwanie do miesięcznego dziecka, które nie wykazywało żadnych oznak życia.

Ratownicy próbowali mu pomóc, jak mogli, ale wszystko wskazywało, że dziecko wkrótce umrze, jednak wtedy pewien strażak, który niegdyś był klerykiem uznał za stosowne, aby ochrzcić dziecko – a tuż po tym stał się cud.

Całą historię strażacy opisali na swojej stronie na Facebooku:
„Nie możemy nie opowiedzieć tego, co się dzisiaj wydarzyło, w czwartek o 14:50. Otrzymaliśmy telefon od zdesperowanej studentki medycyny z prośbą o pomoc zaledwie miesięcznemu dziecku, synowi 13-letniej dziewczynki.”

Gdy ratownicy pojawili się na miejscu, zastali nieletnią matkę ze swoim dzieckiem w ramionach.
„Jego parametry życiowe były prawie niezauważalne, nie było czasu do stracenia.”

Ratownicy walczyli przez drogę do szpitala o życie chłopca, niestety bezskutecznie. Po przybyciu na miejsce strażak o nazwisku Corvalan, który niegdyś był klerykiem, poprosił o wodę i prędko ochrzcił dziecko.

„W nagłych wypadkach można chrzcić. Pomyślałem, że to właściwy czas, aby oddać to dziecko w ręce Boga, więc to zrobiłem. Po wypowiedzeniu słów: „Chrzczę Ciebie w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”, znaki życiowe zaczęły wracać do niemowlęcia.”
 
Dziecko zostało przyjęte na oddział pogotowia pediatrycznego i przekazane pod opiekę dyżurujących lekarzy. Teraz wraca powoli do zdrowia.
 

 
Strażacy nadal nie mogą w to uwierzyć, bo ta sytuacja jest wręcz niewytłumaczalna. Cieszą się, że akcja ratunkowa przejdzie do historii ich placówki.
 
„Może trudno w to uwierzyć, a może był to zbieg okoliczności, ale jesteśmy pewni, że mały mieszkaniec Ciudad del Este stał się częścią jednej z najbardziej poruszających i ekscytujących historii naszej jednostki!”

Źródło: Bomberos Ciudad del Este, aleteia.org