fot. youtube/ Steve Knoop
in

Zauważył na drodze leżącego jelonka. Gdy wysiadł z auta, stało się coś niesamowitego

Pewnego dnia Steve Knopp razem ze swoim przyjacielem jechali przez las. Nagle coś przykuło ich uwagę – na drodze leżało zwierzę. Z pewnością ze zwierzęciem leżącym na drodze mieli styczność nie raz w swoim życiu, jednak czegoś takiego jeszcze nie widzieli.

Na środku drogi w bardzo dziwnej pozycji leżał jelonek. Nie ruszał się, więc przyjaciele poszli sprawdzić, czy żyje i czy da się go uratować. Kiedy podeszli bliżej, od razu stwierdzili, że muszą działać szybko. To, co wydarzyło się później, pozostanie w ich pamięci na długo.

Niewiarygodna reakcja

Kiedy Steve podniósł zwierzę, stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Jelonek zaczął kopać i walczyć, zdecydowanie się ożywił. Chwilę później zwierzę uciekło do lasu. Dzięki reakcji człowieka nie zostanie on potracony przez samochód.

Jednak w przypadku ratowania młodych zwierząt trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii – zapachu ludzkim. Może on przyczynić się do tego, że maluch zostanie odrzucony przez swoją matkę, dlatego koniecznym jest pozbycie się go.

Jak podaje Washington Department of Fish and Wildlife:
„Jeśli miałeś kontakt z jelonkiem, potrzyj stary ręcznik o trawę i obetrzyj nim zwierzę, aby usunąć ludzki zapach”.

Steve nie zapomniał o tej ważnej radzie przy ratowaniu jelonka. Koniecznie obejrzyjcie nagranie poniżej: