fot. tiktok/ itsmekikooooo
in

Jest dorosła, ma pracę, a rodzice nie pozwalają jej wychodzić z domu. Oto, co wtedy robi

Wyobraź sobie mieszkanie, z którego nie możesz wyjść wieczorem ani ubierać się tak, jak byś chciał. To właśnie rzeczywistość, z którą boryka się pewna TikTokerka. W jej domu panują surowe zasady i rodzice mają wyraźne oczekiwania co do jej zachowań i wyglądu. Jednak nie zamierza ona bezczynnie poddawać się tym ograniczeniom.

Rygor i ograniczenia

Wolność i możliwość wyrażania siebie są fundamentalnymi pragnieniami każdej osoby. Nikt nie lubi być ograniczany przez surowe zasady i wymagania, zwłaszcza gdy dotyczą one własnej tożsamości i wyborów życiowych. W przypadku pewnej TikTokerki, mieszkanie z rodzicami o wysokich wymaganiach stawia ją w sytuacji, w której musi łamać te ograniczenia, aby czuć się wolna.

TikTokerka dzieli się z widzami swoją niezwykłą historią, ukazując, jak surowe zasady rodziców wpływają na jej codzienne życie. Ich oczekiwania narzucają pewne ramy, które nie zawsze odpowiadają jej własnym pragnieniom i marzeniom. W rezultacie, jest zmuszona do podjęcia ryzyka i łamania tych zasad, aby być sobą.

Rania, mimo swojego dorosłego wieku, świetnej pracy i stabilnego życia, nadal pozostaje pod dachem swoich rodziców. Ta nietypowa sytuacja wzbudza ciekawość wśród jej obserwatorów. Jeden z nich zasugerował, że takie rozwiązanie może wynikać z kulturowych i religijnych czynników, takich jak tradycja i zasady islamu, które niektóre kobiety traktują jako wskazówki do życia.

W kulturze islamskiej, samodzielne mieszkanie dla kobiet nie jest zabronione, ale często nie jest również szczególnie popierane. Tradycyjnie, wiele kobiet opuszcza rodzinną siedzibę dopiero po zamążpójściu, jako część procesu przechodzenia z domu rodzinnego do domu małżeńskiego.

Kiedy zapada zmrok, Rania czeka na odpowiedni moment i przechodzi przez okno swojego mieszkania na parterze do piwnicy – w piżamie, kapciach i szlafroku. To właśnie tam maluje się i przebiera w swoje wieczorowe stroje. Po wykonaniu ostatnich poprawek i przygotowaniach, Rania jest gotowa wyruszyć w nocne miasto.

„Kiedy się wymknęłam, cały czas miałam przy sobie telefon i myślałam „O cholera, co, jeśli zadzwonią? Co, jeśli mnie złapią? Co powinnam powiedzieć?”. Dlatego zawsze (…) mam przy sobie piżamę” – zdradza młoda kobieta.

I dodaje:

„To dla mnie za dużo. Chcę żyć własnym życiem, po prostu”.

Nie wszystkim internautom spodobała się tajemnica kobiety. Niektórzy sądzą nawet, że jej rodzice wcale nie są tacy surowi, jak jej się wydaje, zważając na religię.

„Nie widzę tego, żeby byli surowi. […] masz sztuczne paznokcie i nosisz obcisłe ubrania”. – czytamy.

Mimo różnic w poglądach i surowych zakazów, które wpływają na jej życie, Rania głęboko kocha swoich rodziców. Ta miłość jest silnym fundamentem, który łączy ją z rodziną, pomimo trudności i niezgody. Rania docenia wartości, którymi rodzice ją wychowali i zdaje sobie sprawę, że zakazy wynikają z ich troski o jej dobro i bezpieczeństwo. Mimo to, pewnych zakazów nie zamierza akceptować.

@itsmekikooooo European people will NEVER understand this struggle but good for u tho 🥹#fy #foryoupage #viral #you #fypage #fypシ #fyp #foryou #struggle #muslimgirl #for #arabtiktok ♬ Daddy Issues – The Neighbourhood