in

Ten papier toaletowy jest rakotwórczy. Pod żadnym pozorem po niego nie sięgaj!

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie papiery toaletowe dostępne na rynku są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Jak możemy przeczytać na portalu polskiobserwator.de, klienci powinni uważać na niektóre z nich, ponieważ zawierają substancje rakotwórcze.

O jakich papierach toaletowych mowa? Znamy szczegóły.

Tego lepiej nie kupować

Na sklepowych półkach możemy znaleźć mnóstwo papierów toaletowych – od tych szarych po zapachowe, które są bardzo przyjemne w dotyku.

Na niektóre rodzaje powinniśmy jednak uważać. Warto, wybierając się na zakupy, sprawdzać skład.

Z papieru toaletowego korzystamy na co dzień. Jest on niezbędnikiem w każdym domu. Jak zaznacza portal polskiobserwator.de:

„Według badań Stowarzyszenia Branży Higieny Osobistej i Detergentów, każdy mieszkaniec Niemiec zużywa rocznie około 64 rolek papieru toaletowego. Na tle innych krajów Niemcy wypadają przeciętnie. Na południu, na przykład w Hiszpanii, zużywa się tylko około połowy tego, podczas gdy w Szwecji dwa razy więcej. Amerykanie są czołowymi użytkownikami, zużywając średnio 141 rolek na mieszkańca rocznie.”

Sięgając po papier toaletowy w sklepie, powinniśmy zwrócić uwagę na to, co znajduje się w jego składzie.

Wciąż niewiele osób wie o tym, że śnieżnobiałe rolki papieru są specjalnie wybielane, co wpływa niekorzystnie na naszą skórę.

Sytuacja wygląda bardzo podobnie, jeśli chodzi o aromaty. Choć możemy wybrać dokładnie taki zapach, na jaki mamy w danym momencie ochotę, nie zawsze jest to dla nas zdrowe.

Jak podkreśla niemiecki portal, najbardziej niebezpieczne są te papiery toaletowe, które mają w sobie rakotwórczy formaldehyd. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) jest zdania, że ta substancja sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych. Często spotyka się ją w przypadku papierów toaletowych, które są nawilżane.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl