in

UWAGA: Rakiet z Chin jeszcze dziś w nocy uderzy w Ziemię. Jesteśmy w niebezpieczeństwie?

Jak się okazuje, już dziś w nocy, czyli z soboty na niedzielę na naszą planetę mają spaść pozostałości chińskiej rakiety Long March 5B, którą wystrzelono w minionym tygodniu. Czy jesteśmy w niebezpieczeństwie? O tym trzeba wiedzieć!

Władze Chin nie pozostawiają żadnych złudzeń. Internauci złapią się za głowę. Tego nikt się nie spodziewał.

Chińska rakieta zagraża Ziemi?

Pentagon jeszcze niedawno ostrzegał, że rakieta może okazać się wyjątkowo niebezpieczna, jeśli jej szczątki spadną na tereny zamieszkałe przez ludność. Do tej pory władze Chin nie wypowiadały się w tej sprawie. W końcu poznaliśmy oficjalne stanowisko.

29 kwietnia z kosmodromu Wenchang znajdującego się w prowincji Hajnan w Chinach, wystartowała rakieta o dużych rozmiarach (jej długość wynosiła około 30 metrów). Została ona wystrzelona w celu wyniesienia na orbitę okołoziemską modułu nowej stacji kosmicznej.

Pozostałości po rakiecie już dziś w nocy spadną na Ziemię.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Chin postanowiło wszystkich uspokoić. Zapewniło, że na Ziemię trafią jedynie małe kawałki rakiety, które nie spowodują aż takiego niebezpieczeństwa.

Jak przekazał Jonathan McDowell z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, rakieta najdalej na północ dotrze do Nowego Jorku, Madrytu lub Pekinu, a jeśli chodzi o południe – do Wellington w Nowej Zelandii.

Przypuszcza się, że kiedy rakieta wkroczy w atmosferę, dojdzie do dezintegracji, a na Ziemi pojawi się kosmiczny gruz i pokryje teren długości ok. 160 km.

Wszystko okaże się jeszcze dziś! Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: O2, Virtual Telescope