in ,

Przez pandemię ciągle przesuwano jej wizytę. W końcu usłyszała od lekarza, że zostało jej 6 miesięcy życia

Pewna 23-latka zachorowała na niezwykle rzadko spotykany nowotwór. Jest to rak tkanek, który w jej wypadku został zdiagnozowany zdecydowanie za późno. Czemu tak się stało? Lekarz odmówił kobiecie wizyty aż trzy razy – była ona zaniepokojona zmianami, które pojawiły się na jej policzku. Któregoś razu w końcu udało jej się odbyć teleporadę. Wtedy usłyszała, że zostało jej już tylko pół roku.

Kimberley Eccles, mama 7-letniej Mii pochodząca z Wielkiej Brytanii dowiedziała się, że ma niebawem umrzeć. Na łamach portalu metro.co.uk opisała swoją historię, która po prostu łamie serce.

Pół roku życia

Pandemia koronawirusa sprawiła, że dostanie się do lekarza stało się bardzo trudne, a zamiast normalnych wizyt pojawiły się teleporady. Już na początku tego roku Brytyjka zauważyła na swoim policzku niepokojące zmiany, które z czasem zaczęły się powiększać. Uznała, że musi skonsultować się z lekarzem, jednak sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że jej wizyty zostały odwołane aż trzy razy.

Dopiero gdy kobieta zemdlała w sierpniu w pracy, została zabrana do szpitala, gdzie zrobiono jej szczegółowe badania. Wyszło na jaw, że Eccles ma guza, który występuje niezwykle rzadko. Lekarze uznali, że zostało jej tylko pół roku życia. Słysząc to, kobieta zamarła.

W rozmowie z metro.co.uk przyznała, że lekarze radzili jej, aby cieszyła się jak tylko może ostatnimi chwilami swojego życia i żeby zrobiła sobie listę rzeczy, którymi chce się zająć przed śmiercią. Pomysł ten wydał się kobiecie absurdalny – miała zamiar jeszcze wyjść za mąż i patrzeć, jak córka staje się nastolatką. Nie miała zamiaru odchodzić.

Kimberley poddała się trzem chemioterapiom, które nie przyniosły skutku. Teraz czeka ją operacja, podczas której dojdzie do usunięcia guza, łącznie z policzkiem i kością szczękową. Zabieg będzie niezwykle trudny.

23-latka ma nadzieję na to, że po operacji uda jej się wyjechać do USA, gdzie będzie dalej się leczyć. Kobieta jednak nie ma pieniędzy i to jest jej główne utrudnienie. Modli się o to, aby nie doszło do przerzutów – póki co nie zostały one stwierdzone.

źródło: metro.co.uk, o2.pl