scr. instagram, CNN
in

Rafał Trzaskowski pokazał klasę w amerykańskiej telewizji. Nagranie niesie się po sieci

Wizyta Joe Bidena, prezydenta USA w Polsce wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów. Na terenie naszego kraju pojawiła się telewizja znana na całym świecie – CNN, a jednym z rozmówców dziennikarzy był prezydent stolicy – Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski imponuje swoimi umiejętnościami językowymi w rozmowie z CNN

Nie bez powodu Polacy uchodzą za naród, który ma trudności z mówieniem po angielsku. Według badań, tylko 30% Polaków czuje się komfortowo rozmawiając w tym języku. Jednakże, Trzaskowski stanowi wyjątek od tej reguły i udowodnił, że jest to możliwe.

Trzaskowski zadziwił wszystkich swoją biegłością w języku angielskim. W rozmowie z CNN, prezydent stolicy płynnie wypowiadał się w języku angielskim, co nie pozostało niezauważone przez internautów, którzy byli pod wrażeniem jego znajomości języka.

Wystąpienie Rafała Trzaskowskiego w rozmowie z CNN okazało się dla wielu ludzi niespodzianką i jednocześnie miłą odskocznią od polityki.

„Właściwy człowiek na właściwym miejscu! Stolica może być dumna z takiego prezydenta!”

„Marzy mi się, by każdy polski polityk tak pięknie i płynnie mówił po angielsku. Jest Pan wzorem do naśladowania!”

„Chciałabym żeby to Pan był moim Prezydentem”

– komentują internauci.

Rafał Trzaskowski częstym gościem w CNN

To już nie pierwszy raz, kiedy prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, pojawił się w programie stacji CNN. W 2022 roku zdołał trzykrotnie wypowiedzieć się dla tej amerykańskiej telewizji. Pierwszy raz miało to miejsce w marcu, tuż po wybuchu wojny na Ukrainie, kiedy to prezydent USA Joe Biden zdecydował się przybyć do Warszawy. Trzaskowski wówczas został zaproszony do programu „The Situation Room” u słynnego dziennikarza Wolfa Blitzera.

Miesiąc później prezydent Warszawy udał się na krótką wizytę do Stanów Zjednoczonych. W Waszyngtonie i Nowym Jorku uczestniczył w serii spotkań z przedstawicielami rządu i Kongresu Stanów Zjednoczonych, a także z liderami organizacji pozarządowych. W ramach tej wizyty Trzaskowski pojawił się również w programie stacji CNN.