in

Wielu Polaków czekają radykalne zmiany. Prezydent złożył podpis, nie ma odwrotu.

Prezydent w ostatnim czasie decyduje się na wiele zmian, które niekoniecznie podobają się Polakom. W minioną sobotę padła radykalna decyzja i w poniedziałek doszło do złożenia podpisu przez Andrzeja Dudę. Z pewnością wywoła to ogromne zamieszanie wśród społeczeństwa.

Polacy nie są w stanie uwierzyć w te zmiany. Wszystko jest już jednak potwierdzone.

Jak informuje Polsat News, prezydent podpisał projekt dotyczący zmiany konstytucji, o którym poinformował pod koniec zeszłego tygodnia. Mowa o zakazie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Andrzej Duda zdecydowanie nie popiera takich rozwiązań.

“W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym” – mówił.

“W tym momencie jest to odpowiedzialność państwa za to, komu powierza się dziecko do wychowania. Dlatego zdecydowałem się zaproponować parlamentarzystom wprowadzenie takiego zapisu” – wyjaśnia dalej prezydent.

Polsat News cytuje również słowa Andrzeja Dudy dotyczące “dopracowania ochrony dzieci w Polsce”.

“Szczególnej ochronie państwa podlegają dzieci, kiedy rodzice są pozbawiani władzy rodzicielskiej. Dzieci, które mogą podlegać przysposobieniu, mogą podlegać adopcji”

Ten pomysł z pewnością nie spodoba się wszystkim. Niektórych może wręcz przerazić. A co ty o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Podziel się tymi informacjami ze swoimi bliskimi!

Źródło:PolsatNews