fot. tiktok/allisonscleanin
in

Sprzątaczka alarmuje: jeśli zobaczysz to w restauracji, lepiej od razu uciekaj

Zastanawiałeś się kiedyś, co kryje się za ścianami ulubionej restauracji? Profesjonalna sprzątaczka i popularna TikTokerka podpowiada, na co zwrócić uwagę, by być pewnym higieny miejsca, w którym jemy.

Wskazówki od ekspertki w dziedzinie czystości

Allison, która ma 1,1 mln obserwujących na TikToku, nie tylko radzi, jak zadbać o porządek w domu. Ostatnio zdradziła, jakie sygnały w restauracji mogą świadczyć o braku dbałości o czystość.

W jednym z jej filmów Allison ujawnia, że już na pierwszy rzut oka potrafi ocenić, czy dany lokal dba o higienę. Brudne okna czy kurz na powierzchniach to dla niej znaki alarmowe.

„Jeśli nie dbają o czystość w miejscach dostępnych dla oka klienta, jest duże prawdopodobieństwo, że zaplecze i kuchnia również nie są czyste” – zwraca uwagę kobieta.

Inne sygnały ostrzegawcze

Ale to nie jedyne zalecenia ekspertki. Zdradziła także, że unika jedzenia dań przygotowanych przez innych podczas spotkań towarzyskich, mając na uwadze różne standardy czystości w domach. Ponadto, Allison zawsze dba o to, by nie chodzić boso – zarówno w swoim domu, jak i u klientów.

„Nigdy nie wiesz, na co możesz nadepnąć. A jeśli coś się stanie, ubezpieczenie może nie pokryć kosztów” – podkreśla.

@allisonscleanin

I have a list a mile long let me know if you’d like more baybee!

♬ The Office – The Hyphenate

Głos internautów

Wypowiedzi Allison przyciągają uwagę jej obserwatorów. Wielu z nich dzieli się swoimi doświadczeniami z lokalami gastronomicznymi.

„Odwiedziłam restaurację, gdzie czuć było wilgoć i stęchliznę. Dywany były zagrzybiałe i chyba nigdy nie były czyszczone” – mówi jedna z użytkowniczek.

„Jeśli w sklepie lub restauracji drzwi szklane są brudne, dla mnie to już alarmujący sygnał” – dodaje ktoś inny.

Dzięki Allison wiele osób teraz spojrzy inaczej na odwiedzane lokale. Czy zwracanie uwagi na czystość wpłynie na wybór miejsca na następny posiłek? Wygląda na to, że tak.