fot. freepik.com
in

„12 bardzo ważnych rzeczy, które babcia powiedziała mi przed śmiercią”

Rady pewnej babci dla wnuczki obiegły już całą sieć. Warto je poznać.

12 bardzo ważnych rzeczy, które babcia powiedziała mi przed śmiercią

„Kiedy moja babcia, Zelda, zmarła kilka lat temu, w wieku 90 lat, zostawiła mi pudełko, w którym znajdowały się rzeczy z jej domu. Pośród nich znalazł się oprawiony w skórę dziennik z wdzięcznym tytułem „Dziennik inspiracji”.

W drugiej połowie swojego życia, używała tego dziennika, aby zanotować pomysły, myśli, cytaty, teksty piosenek, i wszystko, co ją poruszyło. Czytała mi z niego fragmenty, gdy dorastałam, słuchałam uważnie i zadawałam jej pytania. Dziś chcę podzielić się z tymi inspirującymi fragmentami z Tobą.”

1. Żyj przyszłością, miej za sobą przeszłość
Nie jest ważne, gdzie się znajdujesz i przez co musisz przejść, zawsze musisz wierzyć, że na końcu tunelu znajduje się światełko. Nigdy nie oczekuj czegoś, nie zakładaj i nie żądaj. Rób wszystko najlepiej i miej pod kontrolą swoje zachowanie, bo to, co zrobisz raz, już nie będziesz mieć szansy powtórzyć.

2. Życie może być proste!
Wystarczy skupić się na jednej rzeczy. Nie rób wszystkiego na raz, bądź uważny i rób wszystko z uwagą. To ile pracy włożysz w swoje życie, wróci do Ciebie z podwojoną mocą.

3. Niech inni biorą Cię za osobę taką, jaką jesteś.
Nie bój się wyrażać własnego zdania, nawet jeśli drży Ci głos, bo gdy jesteś sobą, wkładasz coś pięknego w porządek świata. Idź więc śmiało swoją ścieżką, ale nie oczekuj, że dla każdego będzie to zrozumiałe.

4.Nie jesteś tym, kim kiedyś byłaś i nie ma w tym nic złego.
Ktoś Cię skrzywdził, były wzloty i upadki, które sprawiły, że dziś jesteś inną osobą. Z biegiem czasu przeżyte doświadczenia zmieniają punkt widzenia i dają Ci lekcję, która zmusza do tego, aby zmienić podejście do pewnych kwestii. Zmieniasz się, ale w dalszym ciągu jesteś sobą, tylko z większym bagażem i z większą siłą niż wcześniej.

5. Wszystko, co się dzieje, pomaga się rozwijać, nawet gdy w danej chwili jest to dla Ciebie trudne.
Pewne sprawy kierują Tobą, poprawiają Twoje zachowanie i doskonalą Cię. Cokolwiek robisz, zawsze pamiętaj, że ma to dla Ciebie znaczenie.

6. Nie kształcić się być bogatym, kształć się, aby być szczęśliwym.
W ten sposób, gdy będziesz starszy dowiesz się o wartości tych rzeczy, a nie ceny. Pod koniec swojego życia zdasz sobie sprawę, że największym szczęściem jest uśmiech kochanej osoby, a nie ekstremalne życie w bogatym otoczeniu. Po prostu trzeba docenić chwile i czuć wdzięczność. To tak naprawdę jest prawdziwym bogactwem tego świata.

7. Myśl tylko pozytywnie.
Zrozum, że większa część Twojej niedoli i nieszczęścia jest zależna nie od okoliczności, ale od Twojej postawy. Uśmiechaj się nawet do ludzi, którzy są dla Ciebie niemili i wredni. Pokażesz im w ten sposób, co tracą i czego im w życiu brakuje oraz czego nie mogą Ci odebrać.

8. Zwróć szczególną uwagę na ludzi, na których Ci zależy.
Czasem gdy bliska osoba mówi Ci że ‚Wszystko jest w porządku’, Ty i tak wiesz, że dzieje się coś nie tak, po prostu przytul tę osobę i powiedz jej, że zawsze jej pomożesz i będziesz dla niej wsparciem. Nie zasmucaj się, jeśli ktoś pamięta o Tobie tylko, gdy czegoś potrzebuje. Pomyśl o tym, że jesteś dla nich jak latarnia, która świeci w ich umysłach, gdy zapada ciemność w ich życiu.

9. Czasem musisz pozwolić komuś odejść, aby ta osoba mogła rozwinąć skrzydła.
Ponieważ, w ciągu życia tej osoby, nie jest ważne co Ty dla niej zrobiłeś, tylko to czego jej nauczyłeś dla niej samej, co zrobi z niej pełnego sukcesów człowieka. Poza tym każdy musi żyć po swojemu i doświadczyć na własnej skórze błędów.

10. Czasem osiągnięcie jakiegoś celu oznacza oddalenie się od osób, które działają na Twoją szkodę.
Zrób w swoim życiu miejsce dla tych, którzy zawsze Cię wspierają i akceptują Twoje decyzje. Sam powinieneś się zorientować, kto Cię szczerze wspiera i pomaga się rozwijać.

11. Lepiej spojrzeć na życie i powiedzieć: „Nie wierzę, że to zrobiłem”, niż spojrzeć wstecz i powiedzieć: „Żałuję, że tego nie zrobiłem.”
Pod koniec Twojego życia ludzie tak czy tak będą Cie postrzegać w jakiś sposób, więc nie żyj aby zaimponować innym, tylko żyj aby zaimponować sobie. Kochaj siebie i rób wszystko by być szczęśliwym, ponieważ jesteś jedyną osobą, z którą będziesz musiał się ‚męczyć’ do końca życia.

12. Jeśli szukasz szczęśliwego zakończenia, ale wydaje Ci się, że jednak go nie znajdziesz, być może nadszedł czas, by zacząć szukać nowego początku?
Każdy z nas popełnia błędy od czasu do czasu, ale ważne jest to aby potrafić wyciągać z nich wnioski i potrafić się dzięki nim uczyć. Nie pozwól na to by coś Cie zniszczyło. Jeśli widzisz, że coś Ci ewidentnie nie idzie, zacznij od początku!