in

„Milionerzy”: padło pytanie za milion – dotyczyło stolicy Polski. Emocje sięgnęły zenitu.

„Milionerzy” to program, które od lat wzbudza wielkie emocje wśród Polaków przed telewizorami. Podczas ostatniego odcinka padło pytanie za milion. Każdy tylko czekał na to, aż zwycięzca wybierze prawidłową odpowiedź. Chodziło o stolicę Polski.

Kiedy gra toczy się o milion złotych, emocje sięgają zenitu. Uczestnik ostatniego odcinka z niebywałą prędkością odpowiadał na kolejne pytania, aż w końcu dotarł do ostatniego. Jaka odpowiedź była prawidłowa?

Pytanie za milion

Wybitnym uczestnikiem „Milionerów” okazał się nie kto inny jak pan Mikołaj Masłowski z Wrocławia. W jednym z odcinków zdołał odpowiedzieć na sześć pytań, resztę usłyszał podczas kolejnego, kontynuując z kwotą 20 tysięcy złotych i posiadając dwa koła ratunkowe.

Uczestnik szedł jak burza. W końcu dotarł do ostatniego pytania – nie było jednak łatwo. Pytanie brzmiało:

Na paryskim Łuku Triumfalnym, na pamiątkę napoleońskich zwycięstw, wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich:

A: Warszawy
B: Wrocławia
C: Gdańska
D: Ostrołęki

Pan Mikołaj na początku odrzucał odpowiedź D, później wahał się pomiędzy B i C. Nie miał kół ratunkowych i nie był pewny żadnej z odpowiedzi. Uznał, że najlepiej będzie zrezygnować z dalszej gry, mając w kieszeni wygraną w wysokości 500 tys. zł.

Jak brzmiała odpowiedź?

Na paryskim Łuku Triumfalnym wyryte zostały nazwy pięciu polskich państw na pamiątkę zwycięstw napoleońskich. Są to: Gdańsk, Ostrołęka, Pułtusk, Lidzbark Warmiński oraz Wrocław. Nie ma wśród nich Warszawy, więc prawidłowa odpowiedź na pytanie to odpowiedź A. Wiedzieliście o tym? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Super Express, TVN