in

Rosjanin zapytał o to Ukraińca podczas negocjacji. Internauci łapią się za głowę.

Podczas negocjacji z Ukrainą w Stambule Władimir Medinski pomylił płyn do dezynfekcji z wódką. Do sieci trafiło nagranie, które w momencie przykuło uwagę internautów. Przewodniczący rosyjskiej delegacji postanowił rozwiać wątpliwości, pytając członka ukraińskiej delegacji Dawida Arachamię o to, co jest w buteleczce.

Do pomyłki najprawdopodobniej doszło przez to, że płyn do dezynfekcji został położony obok szklanki.

Nietypowa sytuacja w czasie negocjacji

Dawid Arachamia powiedział Rosjaninowi, że to środek antyseptyczny. Miedinski odparł na to: „A myślałem, że to wódka”. Nie wyklucza się, że był to tylko żart i przewodniczący tak naprawdę wiedział, że w butelce jest płyn.

Negocjacje w Stambule mają pomóc w doprowadzeniu do zawieszenia broni w Ukrainie i zapewnieniu gwarancji bezpieczeństwa. Jak zaznaczył Mychajło Podolak, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, cały czas trwa dyskusja na właśnie na ten temat.

„Teraz trwają konsultacje w kilku ważnych kwestiach. Kluczową jest porozumienie w sprawie międzynarodowych gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy. To dzięki niemu można zakończyć wojnę. Druga sprawa, nie mniej ważna, to zawieszenie broni w celu rozwiązania wszystkich problemów humanitarnych” – przekazał Podolak agencji RBK.

Obejrzyj nagranie z negocjacji poniżej!

Źródło: o2.pl