fot.freepik.com
in

5 najważniejszych pytań, które trzeba zadać przed ślubem. Dzięki temu unikniesz rozczarowań!

Decyzja o wzięciu ślubu jest jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Mamy dzielić resztę swojego czasu na Ziemi z tą jedną, jedyną osobą. Warto zatem zadać sobie nawzajem konkretne pytania, zanim powiemy sobie sakramentalne: tak. Może się okazać, że było to niezwykle istotne i zapobiegło nadejściu wielu rozczarowań.

Pytania te dotyczą oczywiście wspólnej przyszłości w takich sferach, jak na przykład dom, rodzina czy finanse. I choć z pozoru mogą się wydać niepotrzebne czy też wstydliwe, lepiej zawczasu poznać na nie odpowiedzi.

Zadaj te pytania, zanim zdecydujesz się na ślub

 

Nie ma wątpliwości co do tego, że „kto pyta, nie błądzi”. Sprawdza się to również w chwili, gdy chodzi o relacje damsko-męskie. Każda osoba, która decyduje się na związek, powinna być pewna swojego partnera i wiedzieć, że nadaje on na tych samych falach.

Rzeczywistość pokazuje jednak niejednokrotnie, że w natłoku codziennych spraw zapominamy o szczerej rozmowie i ostatecznie rozmijamy się w swoich oczekiwaniach i priorytetach. Warto zatem zadać sobie nawzajem pytania, które pomogą przed ślubem.

Niewykluczone, że możesz mocno się zdziwić tym, co naprawdę myśli i czego chce spodziewać się w przyszłości Twój ukochany lub ukochana.

Plany rozrodcze

To kwestia, która powinna być zawczasu omówiona. Zdarza się bowiem, że niektórzy nie chcą mieć dzieci, a są w związkach z osobami, których jest to największym marzeniem. Warto zatem szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jeśli na tę kwestię mamy odmienne spojrzenie, uda nam się zbudować wspólną przyszłość.

Życiowe priorytety

Każdy z nas ma swoje plany, ambicje i marzenia, za którymi chce podążać. Jeśli decydujemy się na małżeństwo, musimy wiedzieć, czego oczekuje od życia partner lub partnerka i czy będziemy w stanie go wspierać w danej dziedzinie, która jest dla niego lekarstwem na wszystko. Macie wspólne pasje? A może zupełnie różne, ale będzie w stanie je ze sobą godzić?

Kwestie finansowe

To sprawa, której siłą rzeczy nie da się pominąć. Przed powiedzeniem sobie: tak warto upewnić się, czy nasz ukochany lub ukochana nie mają długów i jak wyobrażamy sobie dalsze prowadzenie finansów. Zdecydujemy się na osobne konta czy może jedno wspólne? Na co będziemy odkładać pieniądze?

Obowiązki domowe

Sprzątanie i gotowanie to coś, co wielu osobom sprawia duże trudności. Warto zawczasu porozmawiać o tym, czy będziemy w stanie dzielić się swoimi obowiązkami tak, aby partner lub partnerka nie poczuli się przez nas wykorzystywani.

Wspólna przyszłość

To, w jakim miejscu planujemy spędzić życie, jak wyobrażamy sobie naszą karierę i czy zamierzamy podróżować, to kolejna kwestia wymagająca przedyskutowania. Lepiej jej nie pomijać!

Podziel się tymi pytaniami z innymi! Mogą okazać się bardzo pomocne!

Źródła: popularne.pl, papilot.pl, sweetwedding.pl